موج
کدخبر : ۳۵۷۴۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357443

طبق آمار و ارقام دانشگاه جان هاپکینز مجموع مبتلایان به کرونا در آمریکا به ۱۶ میلیون و ۵۷ هزار و ۴۳۴ نفر رسید.

به گزارش خبرگزاری موج، طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم دو هزار و ۳۳۹ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به ۲۹۷ هزار و ۷۸۹ افزایش یافت.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد در ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلای دست‌کم ۲۱۴ هزار و ۶۴۵ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کرونا در آمریکا به ۱۶ میلیون و ۵۷ هزار و ۴۳۴ نفر رسید.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جان هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد شمار قربانیان و مبتلایان به کرونا در آمریکا تاحدودی کاهش نسبی داشته است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کرونا ویروس در آمریکا را ۱۶ میلیون و ۵۴۹ هزار و ۳۶۶ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۳۰۵ هزار و ۸۲ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۲۴ میلیون ۸۸۸ هزار و ۳۱۳ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۴۱۸ هزار و ۴۰۲ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد ایالت کالیفرنیا که در هفته‌های اخیر از نظر تعداد مبتلایان به کرونا بعد از رده دوم قرار گرفته بود، بار دیگر با یک میلیون و ۵۴۹ هزار و ۱۷۶ مورد ابتلا و ۲۰ هزار و ۹۵۸ مورد فوتی به کانون بیماری کرونا در آمریکا تبدیل شده است و ایالت تگزاس هم‌اکنون با یک میلیون و ۴۰۰ هزار و ۷۲۸ مورد ابتلا و ۲۴ هزار و ۳۴۷ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون با ۷۶۴ هزار و ۹۶۶ مورد ابتلا در رده پنجم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

نیویورک نیز با ۳۵ هزار و ۴۴۱ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۷۱ میلیون و ۶۴۹ هزار و ۸۷۶ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۶۰۴ هزار و ۵۱۶ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۴۶ میلیون و ۸۱۱ هزار و ۷۸۴ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با ۹ میلیون و ۸۵۷ هزار و ۳۸۰ مورد ابتلا و ۱۴۳ هزار و ۵۵ مورد فوتی و برزیل با ۶ میلیون و ۸۸۰ هزار و ۵۹۵ مورد ابتلا و ۱۸۱ هزار و ۱۴۳ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها