موج
کدخبر : ۳۵۶۴۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356480

براساس برآوردهای وبگاه آماری «وُرلداُمتر» شمار کل مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به ۱۴,۹۸۳,۴۲۵ نفر رسیده است.

به گزارش خبرگزاری موج، در حالی که دو نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا با گذشت یک ماه از برگزاری انتخابات هنوز مشغول جنگ بر سر قدرت هستند، شمار ابتلای روزانه به ویروس « کرونا » در این کشور به شکل تصاعدی رو به افزایش است.

برآوردهای وبگاه آماری «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد طی بیست‌وچهار ساعت گذشته از تمام ایالت‌های آمریکا به صورت مجموع ۲۰۸,۷۹۰ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده که نسبت به روز قبل مقداری کاهش داشته است.

بر این اساس، طی یک روز گذشته نیز ۲,۲۵۱  آمریکایی بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند که این رقم نیز در مقایسه با روز قبلی کاهشی بود.

بدین ترتیب، شمار کل مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به ۱۴,۹۸۳,۴۲۵ نفر و تعداد قربانیان بر اثر این بیماری به ۲۸۷,۸۲۵ تن افزایش یافت.

این در حالی است که «آنتونی فائوچی» مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا چند روز  هشدار داد در صورتی که خط سیر همه‌گیری کرونا در این کشور تغییری نکند قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به آسانی از ۳۰۰ هزار نفر فراتر خواهد رفت.

نمودار ابتلا و تلفات ویروس کرونا در حالی شیب صعودی تندی به خود گرفته که روز شنبه تعداد کسانی که در جهان به این بیماری مبتلا شدند از ۶۶ میلیون نفر عبور کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها