موج
کدخبر : ۳۵۲۲۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352294

براساس گزارش رسانه های آمریکایی تنها در روز گذشته ۱۰۴۴۲۹ نفر به ویروس کرونا مبتلا شدند و رکورد هفته گذشته (۹۸۵۸۳) موارد ابتلا شکسته شد.

به گزارش خبرگزاری موج، همزمان با تنش‌ها در آمریکا به دنبال برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، جولان ویروس کرونا در این کشور ادامه دارد و رکورد میزان ابتلای روزانه در آمریکا شکسته شد.

شبکه «ان‌بی‌سی نیوز» گزارش داد، روز چهارشنبه (دیروز) در آمریکا تعداد موارد ابتلای روزانه به ویروس کرونا در آمریکا برای اولین بار از ۱۰۰ هزار مورد فراتر رفت و رکورد تازه‌ای برای ابتلای روزانه ثبت شد.

داده‌های این رسانه آمریکایی نشان می‌دهد، تنها در روز گذشته ۱۰۴۴۲۹ نفر به ویروس کرونا مبتلا شدند و رکورد هفته گذشته (۹۸۵۸۳) موارد ابتلا شکسته شد.

طبق این گزارش، بیش از ۲۳۵ هزار نفر از مردم آمریکا در نتیجه ابتلا به کرونا فوت کردند که این میزان تلفات، بیشترین شمار قربانیان کرونا در جهان است.

ان‌بی‌سی نیوز همچنین خبر داد: «تعداد موارد بستری شدن در مراکز درمانی در سراسر ایالت‌های غرب میانه و جنوب غربی در حال افزایش است. میزوری، اوکلاهما، ایندیانا، نبراسکا، داکوتای شمالی و نیو مکزیکو همگی رکوردهای جدیدی در زمینه شمار موارد بستری ثبت کردند».

طبق گزارش رسانه‌های آمریکایی، «مقام‌های بیمارستانی در (ایالت‌های) آیووا و میزوری هشدار داده‌اند که به زودی ظرفیت آنها برای پذیرش و بستری کردن بیماران به اتمام می‌رسد».

بنا بر گزارش دانشگاه «جانز هاپکینز»  تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا اکنون به ۹ میلیون و ۳۸۳ میلیون نفر و تعداد قربانیان به ۲۳۲ هزار و ۶۰۰ نفر افزایش یافته است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها