موج
کدخبر : ۳۴۷۲۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347256

براساس آمارهای جهانی تاکنون ۳۳,۰۳۳,۴۶۲ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

به گزارش خبرگزاری موج، برآوردهای وبگاه «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد تعداد کسانی که در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند بامداد یکشنبه از ۳۳ میلیون نفر فراتر رفته است.

بر این اساس تا لحظه نگارش این خبر ۳۳,۰۳۳,۴۶۲ نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند و ۹۹۸,۰۴۸ نفر نیز بر اثر آن جان خود را از دست داده‌اند.

در مقابل اما ۲۴,۳۸۲,۰۶۹ نفر از بند این بیماری رهایی پیدا کرده و سلامت خود را به دست آورده‌اند.

در میان کشورهای آلوده به این ویروس، ایالات متحده آمریکا با حدود هفت میلیون و دویست‌وهشتاد هزار نفر، بیشترین شمار مبتلایان کرونا در جهان را دارد.

بر اساس آمار اعلامی، آمریکا طی بیست‌وچهار گذشته ۶۷۷ مورد فوتی بر اثر ابتلا به این ویروس ثبت کرد. این کشور با حدود ۲۰۹ هزار جان‌باخته، در رتبه نخست کشورهای دارای بیشترین موارد فوتی ویروس کرونا ایستاده است.

پیش از این، «جو بایدن» با بیان اینکه تا ابتدای سال آینده میلادی، بیش از ۲۵۰ هزار آمریکایی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان می‌دهند، شکست «دونالد ترامپ» در کنترل این بیماری را رد صلاحیت ریاست‌جمهوری او دانست. (جزئیات بیشتر)

در این میان قاره آمریکای شمالی و مرکزی حدود هشت میلیون و هفتصد هزار مبتلا و نزدیک به ۳۰۷ هزار فوتی، و قاره اروپا تقریبا چهار میلیون و هشتصد هزار مورد ابتلا و ۲۲۰ هزار جان‌باخته را از این آمار به خود اختصاص داده‌اند.

این در حالی است که «تدروس آدانوم»،  مدیرکل سازمان جهانی بهداشت چندی پیش در جلسه‌ای درباره این بیماری در یکی از دفاتر سازمان ملل در ژنو گفته بود: «در حال حاضر سلاح جادویی وجود ندارد و شاید هیچ وقت وجود نداشته باشد».

یکی از نکات قابل توجه آمارهای روند شیوع ویروس کرونا، مدت زمان افزایش شمار مبتلایان است. بر اساس بررسی‌های آماری، ویروس کرونا از زمانی که ۱۴ میلیون را در جهان بیمار کرده بود، دربازه‌های سه یا چهار روزه، یک میلیون نفر را نیز گرفتار خود کرد تا شمار ابتلای جهانی از ۳۳ میلیون نفر عبور کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها