موج
کدخبر : ۳۴۳۹۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343946

براساس آمارهای رسمی اعلام شده مجموع مبتلایان به کرونا در آمریکا به ۶ میلیون و ۲۹ هزار و ۴۰۸ نفر رسید.

به گزارش خبرگزاری موج، طبق اعلام دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته دستکم ۵۳۲ مورد جدید بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا جان خود را از دست دادند و شمار کلی فوتی‌های این ویروس ناشناخته در این کشور به ۱۸۳ هزار و ۵۷۹ نفر رسید.

این آمار و ارقام همچنین حاکی از آن است که در ۲۴ ساعت گذشته، بر اثر ابتلای ۳۴ هزار و ۳۰۶ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کرونا در آمریکا به ۶ میلیون و ۲۹ هزار و ۴۰۸ نفر رسید.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز گذشته این مرکز نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا و قربانیان این ویروس در آمریکا کاهش نسبی داشته است.

همچنین پایگاه اطلاع‌رسانی «ورلد اُو میترز»، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا را ۶ میلیون و ۲۱۱ هزار و ۷۹۶ نفر و مجموع فوتی‌های این ویروس ناشناخته در این کشور را ۱۸۷ هزار و ۷۳۶ نفر گزارش کرده است.

بنا بر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا در آمریکا را تجزیه و تحلیل می‌کند، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده ظرف یک ماه آینده به هفت میلیون و ۲۵۹ هزار و ۷۳۶ نفر و مجموع فوتی‌های این ویروس در این کشور به ۲۰۷ هزار و ۱۷۵ نفر خواهد رسید.

طبق آمار این مرکز، ایالت کالیفرنیا با ۷۱۱ هزار و ۵۹۹ مورد ابتلا و ۱۳ هزار و ۱۴ مورد فوتی، کانون بیماری همه‌گیر کرونا در آمریکا است و پس از آن تگزاس با ۶۳۲ هزار و ۷۳۹ مورد ابتلا و ۱۲ هزار و ۷۷۹ مورد فوتی و فلوریدا با ۶۲۳ هزار و ۴۷۱ مورد ابتلا و ۱۱ هزار و ۱۸۷ مورد فوتی در رده‌های بعدی ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کروناویروس قرار دارند.

ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود هم‌اکنون با ۴۳۴ هزار و ۷۵۶ مورد ابتلا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کروناویروس قرار دارد اما همچنان با ۳۲ هزار و ۹۵۷ مورد فوتی، بیشترین تعداد قربانیان این ویروس ناشناخته در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

طبق آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز، تاکنون دستکم ۲۵ میلیون و ۴۰۵ هزار و ۵۵۶ نفر از مردم سراسر جهان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند که از آن میان ۸۴۹ هزار و ۳۸۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند و ۱۶ میلیون و ۷۴۵ هزار و ۴۴۲ نفر نیز بهبودی یافته‌اند.

آمریکا همچنان در صدر کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس قرار دارد و پس از آن برزیل با سه میلیون و ۹۰۸ هزار و ۲۷۲ مورد ابتلا و ۱۲۱ هزار و ۳۸۱ قربانی و هند با سه میلیون و ۶۲۱ هزار ۲۴۵ مورد ابتلا و ۶۴ هزار و ۴۶۹ مورد فوتی، در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا قرار گرفته‌اند.

با تشدید شیوع کرونا در آمریکا، موج انتقادات از عملکرد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در مهار این ویروس ناشناخته رو به افزایش است و نتایج اکثر نظرسنجی‌ها، حکایت از نارضایتی مردم آمریکا از عملکرد ترامپ در رسیدگی به بحران کرونا دارد.

از طرف دیگر، روز گذشته (دوشنبه)، «جو بایدن» نامزد دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا نیز در پیامی که در صفحه توییتر خود منتشر کرد ضمن انتقاد از عملکرد ترامپ نوشت: «ما تحت (ریاست جمهوری) دونالد ترامپ با بحران‌های زیادی مواجه هستیم. کووید (کرونا)، فروپاشی اقتصادی، خشونت بی‌دلیل پلیس، جسور کردن ملی‌گرایان سفیدپوست و کاهش یافتن اعتقاد به آینده درخشان آمریکا».

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها