موج
کدخبر : ۳۲۲۳۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322313

پایگاه خبری نیوزویک گزارش می دهد:

یک پزشکی ایتالیایی در نامه ای که برای نشریه نیوزویک ارسال کرده، به نقد سیاست ها و رفتارهای دولت و ملت آمریکا در مواجهه با ویروس کرونا پرداخته و نسبت به شیوع این بیماری هشدار داده است.

به گزارش خبرگزاری موج، پایگاه خبری نیوزویک در گزارشی از سوی یک پزشک ایتالیایی به نقد رفتار و سیاست های دولت و ملت آمریکا در مواجه با ویروس کرونا پرداخته است. پزشک مذکور می نویسد:

«من پزشکی هستم که در یکی از بیمارستان های اروپای غربی مشغول به کارم. من نظاره گر رفتار شما آمریکایی ها در روزهای ابتدایی همه گیری ویروس کرونا هستم و اینطور به نظرم می آید که انگار در حال تماشای یک فیلم ترسناک هستم». 

اینطور به نظر می آید که همه در آمریکا فکر می کنند که انگار با یک آنفلوانزا ی ساده طرف هستند. مدارس همچنان باز هستند، افراد برای تعطیلات خود برنامه ریزی می کنند و کارمندان هر روز به محل کار خود می روند. این رفتارها همان هایی هستند که ما در ابتدا در ایتالیا انجام می دادیم. ما چنان در ایتالیا به کرونا بی توجه بودیم که وقتی افرادی با علایم کرونا به پزشک مراجعه می کردند به آن ها می گفتیم که شما مبتلا به آنفلوانزا شده اید. ما همچنان به رویه های عادی اقتصادی خود ادامه می دادیم، انگشت اتهام خود را به سمت چینی ها می گرفتیم و به مسافرت هایمان نیز ادامه می دادیم. ما می گفتیم ایرادی ندارد ما جوان هستیم و سالم، بلایی سرمان نخواهد آمد حتی اگر کرونا بگیریم.

در شرایط کنونی، ما در ایتالیا شاهد نرخ بالای مرگ و میر ناشی از کرونا هستیم. نرخ مرگ ناشی از ویروس کرونا در ایتالیا 6 درصد است که این میزان تقریبا دو برابر میانگین جهانی است.

اوضاع در ایتالیا چندان مناسب نیست به نحوی که در برخی مناطق شمالی ایتالیا که بیشترین درگیری را با ویروس کرونا داشته اند شاهدیم که حتی تخت به اندازه کافی برای مراقبت از بیماران کرونایی وجود ندارد. ارتش به کمک نظام سلامت آمده و سعی دارد شماری از بیماران را با هلی کوپتر به برخی مناطق دیگر منتقل کند با این حال این امر نیز فایده ای ندارد زیرا شمار مراجعه کنندگان به بیمارستان ها و درمانگاه ها بسیار زیاد است.

با این همه، ما معتقدیم که هنوز اوجِ بیماری کرونا فرانرسیده و کشورهایی نظیر انگلستان و آمریکا نیز به زودی با سیلی از مبتلایان به ویروس کرونا مواجه خواهند شد. در شرایط کنونی، تنها راه حل برای مقابله با ویروس کرونا، اعمال محدودیت های شدید اجتماعی است.

اگر دولت شما با اجرای محدودیت ها مخالفت می کند، شما خودتان باید این محدودیت ها را اجرایی کنید. در منزل بمانید، سفر نکنید، در گردهمایی های خانوادگی شرکت نکنید. سعی کنید هیچ خطری را به جان نخرید. سعی کنید به جاهایی که تجمعات مردمی وجود دارند وارد نشوید. این مکان ها امن نیستند. ارزش ندارد که خود را به بیماری مبتلا کنید.

اگر به ویروس کرونا مبتلا شوید، زندگی شما از جهات مختلفی تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. اینکه بگوییم ما جوانیم و اگر به کرونا مبتلا شویم زنده خواهیم ماند، فوق العاده است ولی از یاد نبرید اگر مبتلا شوید باید کارهای درمانی بسیار انجام دهید تا بار دیگر احساس خوبی داشته باشد. امکان زخمی شدن ریه های شما و یا محدودیت در فعالیت های شما تا پایان عمر وجود دارد. اینکه برای کارهای تجاری و یا تفریحی خود تا جای ممکن از انجام سفر خودداری کنید و سلامتتان را حفظ کنید واقعا ارزشش را دارد.

فراموش نکنید امکان دارد شما به کرونا مبتلا شوید و هیچ علایمی از خود نشان ندهید. بدا به حالِ دیگران که با شما در تماس خواهند بود. شما با هر عطسه ای که بکنید جان شمار زیادی از انسان ها را به خطر می اندازید. این عادلانه نیست. توصیه من به شما این است که در منزل بمانید و مگر برای تامین نیازهای اساسی، از منزل خارج نشوید. اگر دولت ها در اجرای محدودیت ها کوتاهی می کنند، شما خود مسوولیت پذیر باشید و با اجرای آن ها، جان خود و دیگران را حفظ کنید. ما اپیدمی هایی نظیر ویروس کرونا را هر سال نخواهیم داشت. در خانه بمانید! سفر نکنید! واقعا ارزش ندارد که سلامتیتان به خطر بیفتد. این وظیفه اجتماعی و انسانی هر فردی است که از شیوع بیشترِ ویروس کرونا جلوگیری کند. همه ما می توانیم پس از اتمام شیوع کرونا و نابودی آن، تعطیلات شاد و مفرحی را با هم تجربه کنیم. موفق باشید. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها