موج

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه گفت: پوتین و نتانیاهو درباره اهمیت همکاری‌های آتی بین دستگاه‌های نظامی دو طرف در موضوع سوریه صحبت کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، کاخ کرملین امروز دوشنبه (17 تیر) از تماس تلفنی بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه خبر داد.

دیمیتری پسکوف سخنگوی ریاست جمهوری روسیه طی نشست خبری با اعلام خبر تماس تلفنی نتانیاهو با پوتین، گفت آن دو درباره اهمیت همکاری‌های آتی بین دستگاه‌های نظامی دو طرف در موضوع سوریه صحبت کردند.

به نوشته خبرگزاری «اینترفکس» پسکوف با بیان اینکه نتانیاهو و پوتین درباره نتایج دیدار دبیر شورای امنیت ملی روسیه با مشاوران امنیت داخلی اسرائیل و آمریکا نیز صحبت کردند، افزود آن دو توافق کردند که این نشست‌های سه‌جانبه ادامه پیدا کند.

حدود دو هفته قبل بود که «نیکلای پاتروشف» دبیر شورای امنیت ملی روسیه و «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید به دعوت نتانیاهو برای شرکت در نشست سه‌جانبه به فلسطین اشغالی سفر کردند. در حالی که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مدعی بود اولویت این نشست گفت‌وگو درباره ایران است اما پاتروشف تاکید کرد که فقط درباره سوریه صحبت خواهد کرد. 

پیشتر نیز «سرگئی ورشنین» معاون وزیر خارجه روسیه با تکذیب هرگونه توافق مسکو با واشنگتن و تل‌آویو درباره حضور ادعایی نیروهای ایران در سوریه، گفته بود این رویکرد «تجارت» است و روسیه در مسائل راهبردی و علیه نیروهای متحد خود تجارت نمی‌کند. 

ادعای مقام‌های آمریکایی و صهیونیستی در حالی صورت گرفته که جمهوری اسلامی ایران تأکید کرده در سوریه حضور مستشاری دارد و مستشاران این کشور به دعوت دولت قانونی سوریه در این کشور حضور دارند. در مقابل، نیروهای آمریکایی بدون دعوت دمشق در این کشور هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها