هایکو ماس وزیر خارجه آلمان در اظهار نظری گفته است: راهکار ایجاد دو دولت، تنها راه حل برای حل بحران منازعه میان فلسطینی ها و رژیم صهیونیستی است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رویترز، وزیر خارجه آلمان گفت: راهکار ایجاد "دو دولت" تنها راه حل برای حل مشکل منازعه فلسطین و رژیم صهیونیستی است. این اظهارات در شرایطی عنوان می شوند که ایالات متحده آمریکا قویا به دنبال پیشبرد طرح مدنظر خود با عنوان " معامله قرن " در مورد منازعه فلسطینی ها و رژیم صهیونیستی است. 

هایکو ماس وزیر خارجه آلمان در جریان نشست خبری مشترک با همتای اردنی خود در امان گفت: ما هنوز با این گزاره موافقت داریم که راهکار ایجاد دو دولت از طریق مذاکره و گفتگو، تنها راه حل برای بحران منازعه میان فلسطین و رژیم صهیونیستی است. 

آمریکا به دنبال آن است تا جنبه اقتصادی طرح مد نظر خود را در ماه جاری در منامه بحرین رونمایی کند. با این حال هنوز مشخص نیست که چه زمان ابعاد سیاسی این طرح قرار است رونمایی شود.

فلسطینی ها از جناح ها و گروه های مختلف مخالفت خود با طرح پیشنهاد شده توسط دولت ترامپ را اعلام کرده و آن را مغرضانه و به نفع رژیم صهیونیستی قلمداد کرده اند.