موج

چین خرید نفت از عربستان را در 4 ماه اول سال جاری میلادی افزایش داد.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از اویل پرایس،  یک پالایشگاه خصوصی در چین واردات نفت از عربستان را افزایش داده است. عربستان قصد دارد سهم بیشتری را در بازار بزرگترین وارد کننده نفت جهان داشته باشد.

 هنگلی پتروکمیکال یک پالایشگاه خصوصی چین است که خرید نفت عربستان را برای ماه های آوریل و می آغاز کرده است و در ماه جاری ظرفیت پالایشگاه جدید خود را کامل می کند. این پالایشگاه 400 هزار بشکه در روز ظرفیت دارد.

 این پالایشگاه جدید چین که عملیات های آزمایشی خود را در پایان سال گذشته آغاز کرد،قرار است بین 194 هزار تا 258 هزار بشکه نفت در روز  در ماه جاری از عربستان وارد کند. این پالایشگاه در ماه آوریل 258 هزار بشکه نفت خرید.

 مقامات اجرایی هنگلی پتروکمیکال انتظار دارند این پالایشگاه در ماه می به ظرفیت کامل خود برسد.

 در پایان 2018 ، هنگلی پترو کمیکال و شرکت بزرگ آرامکوی عربستان یک قرارداد عرضه امضا کردند که طبق آن این پالایشگاه چینی 130 هزار بشکه نفت در روز از آرامکو در 2019 می خرد.

 عربستان سعودی به لطف  قراردادهایی که با هنگلی و یک پالایشگاه جدید دیگر ،رونگ شنگ پتروکمیکال بسته، عرضه نفت را به بازار چین در 4 ماه اول سال جاری افزایش داده است.

 اطلاعات تجاری نشان می دهند صادرات عربستان سعودی به چین به میانگین 1.37 میلیون بشکه در روز بین ژانویه و آوریل افزایش یافته است. صادرات عربستان به چین در 4 ماه اول 2018 فقط یک میلیون بشکه در روز بود.

 مقدار بالاتر فروش در بازارهای چین به عربستان کمک کرد  روسیه را کنار بزند. روسیه بزرگترین عرضه کننده نفت به چین در ماه مارس برای دومین ماه پیاپی بود.

 عربستان سعودی قبلا قراردادی برای خرید 9 درصد سهام مجتمع پتروشیمی و پالایشگاهی ژی جیانگ پترو کمیکال بسته بود .ظرفیت این مجتمع 800 هزار بشکه در روز است.

 آرامکو در فوریه 2019 اعلام کرد:« مشارکت آرامکوی عربستان در این پروژه همراه با یک قرارداد طولانی مدت عرضه نفت خام هست. این شرکت می‌تواند از تاسیسات ذخیره نفت خام ژی جیانگ پترو کمیکال برای خدمت به مشتریانش در منطقه آسیا استفاده کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها