وزارت اطلاع رسانی سودان در بیانیه ای اعلام کرده است: شورای نظامی سودان ، دستور به لغو محدودیت ها برای رسانه ها در این کشور داده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از ینی شفق، وزارت اطلاع رسانی سودان در بیانیه ای اعلام کرده است: شورای نظامی سودان ، دستور به لغو محدودیت ها برای رسانه ها در این کشور داده است. 

این اقدام پس از آن انجام می شود که عمرالبشیر رئیس جمهور سودان ، اواخر هفته گذشته در جریان انقلاب سودان از کار برکنار شد. از آن زمان، شورای انتقالی نظامی سودان قدرت را در این کشور آفریقایی به دست گرفته است و وعده داده یک دوره انتقالی 2 ساله را برگزاری انتخابات آزاد و عادلانه، مدیریت کند.این بیانیه افزوده: علاوه بر لغو محدودیت ها برای رسانه های داخلی، رسانه های بین المللی نیز می توانند فعالیت های خود را در سودان از سربگیرند.  

منابع آگاه همچنین خبر داده اند که شورای انتقالی نظامی سودان و مخالفان سودانی، اولین دیدار خود را در روز یکشنبه(25 فروردین ماه)، برگزار کرده اند. گروه های مخالف سودانی، لیستی از کاندیداهای خود را برای حضور در کابینه انتقالی سودان که از نظامیان و مخالفان تشکیل خواهد شد، تسلیم شورای نظامی خواهند کرد.