موج

رجب طیب اردوغان از بولیوی و مسئولینش به دلیل حمایت از بیت المقدس و بلندی‌های جولان تمجید کرد .

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس جمهوری ترکیه در کنفرانس خبری مشترک با مورالس همتای بولیویایی‌اش در آنکارا اعلام کرد: من می‌خواهم از بولیوی به دلیل حمایتش از مساله فلسطین به خصوص در مورد موضوع بیت المقدس و همچنین حمایت از شهروندان فلسطینی تشکر کنم.

وی ادامه‌ داد: در این دیدار دو طرف درباره مسائل منطقه‌ای و همچنین بین‌المللی گفت‌وگو کرده و نگرانی‌های خود را نسبت به اسلام هراسی اعلام کردیم.

همچنین رئیس جمهوری بولیوی در این کنفرانس خبری مشترک تمایل خود را برای توسعه روابط با ترکیه اعلام کرد و گفت‌: من  معتقدم ما می‌توانیم این روابط را گسترش دهیم ، زیرا ایده‌های مشترک داریم.

مورالس در ادامه‌ از رویکرد آمریکا در قبال رئیس جمهوری ونزوئلا انتقاد کرده و گفت‌: از نگاه آمریکا تعیین رئیس جمهوری همانند تعیین فرماندار در دوران استعمارگری است.

رئیس جمهوری بولیوی در ادامه این اظهاراتش از رویکرد ترکیه در بحران ونزوئلا استقبال کرده و گفت‌: من به خوبی دولت و مردم ونزوئلا را می شناسم. ونزوئلا کشوری است که از استقلال و تمامیت اراضی خود علی‌رغم تمام مشکلات مالی دفاع می‌کند، به همین خاطر ما از آنها حمایت می‌کنیم.

او در ادامه اظهاراتش از مردم کشورهای آمریکای لاتین خواست که هر گونه مداخله نظامی را بدون توجه به ایدئولوژی‌شان رد کنند.

مورالس اضافه کرد: بولیوی به دنبال همکاری با ترکیه در حوزه صنعت دفاعی است.

بر اساس بیانیه منتشر شده توسط دفتر ریاست جمهوری ترکیه اردوغان و مورالس در دیدار دو جانبه درباره مسائل منطقه‌ای و افزایش همکاری‌ها گفت‌وگو کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها