موج

ایالات متحده آمریکا دو کشتی جنگی را رهسپار تنگه تایوان کرده است. این اقدام همزمان با افزایش تحرکات آمریکا در تنگه تایوان صورت می گیرد که همواره با مخالفت چین همراه بوده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رویترز، ایالات متحده آمریکا دو کشتی جنگی را رهسپار تنگه تایوان کرده است. این اقدام همزمان با افزایش تحرکات آمریکا در تنگه تایوان صورت می گیرد که همواره با مخالفت چین همراه بوده است. 

این حرکت، می تواند منجر به افزایش تنش ها در روابط چین_آمریکا شود با این حال، این اقدام از سوی تایوان به عنوان جلوه ای بارز از حمایت دولت ترامپ از تایپه در بحبوحه تنش این کشور با پکن ارزیابی می شود. 

این تحرک آمریکا همچنین در جریان مذاکرات تجاری آمریکا و چین و وعده دونالد ترامپ مبنی بر اینکه چین و آمریکا در راه دستیابی به یک توافق تجاری، بسیار به یکدیگر نزدیک شده اند صورت می گیرد.آمریکا همچنین این اقدام را در آستانه نشست کیم جونگ اون و دونالد ترامپ در ویتنام انجام داده است.

چین از حضور کشتی های جنگی آمریکایی در تنگه تایوان اظهار خشم کرده است. لو کانگ سخنگوی وزارت خارجه چین گفته است: "ما به صراحت با اقدامات تحریک آمیز ایالات متحده آمریکا که برای صلح و ثبات در تنگه تایوان، مفید و سازنده نیستند مخالفت می کنیم".  

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها