مرکز مطالعات امنیت جهانی تونس اعلام کرده است: 1000 تروریست تونسی در 7 سال اخیر(2018-2011) از مناطق بحرانی و جنگ زده به کشورهایشان بازگشته اند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آناتولی، مرکز مطالعات امنیت جهانی تونس اعلام کرده است: 1000 تروریست تونسی در 7 سال اخیر(2018-2011) از مناطق بحرانی و جنگ زده به کشورهایشان بازگشته اند. 

"مختار بن نصر" رئیس این مرکز گفته: مقام های تونسی از خروج 17000 نفر از اتباع این کشور که قصد سفر به مناطق جنگ زده ای چون سوریه، عراق و لیبی را داشته اند جلوگیری کرده اند. بن نصر افزوده: آمار کلی تونسی های حاضر در مناطق جنگ زده 3000 نفر است که اکثر آن ها یا جان خود را از دست داده اند و یا به مناطق دیگر رفته اند تا در امان بمانند. بسیاری از تروریست ها با استفاده از شیوه های مخفی به کشور خود بازگشته اند. 

موضوع بازگشت تروریست های خارجی به کشورشان اخیرا توسط دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مورد تاکید قرار گرفته بود. ترامپ گفته است:"ایالات متحده آمریکا از بریتانیا، فرانسه، آلمان، و دیگر متحدان اروپایی درخواست می کند تا تا 800 جنگجوی داعش را که توسط آمریکا بازداشت شده اند و از اتباع آن ها هستند تحویل گرفته و محاکمه کنند". 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها