موج

خبرگزاری موج، اهم اخبار بین الملل جمعه 26 بهمن ماه را گزارش می دهد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج، سرخط مهمترین خبرهای بین الملل جمعه 26 بهمن ماه 1397 را می توانید در ادامه بخوانید:

پدرسون خواستار آغاز گفتگوهای قانون اساسی سوریه شد          

نماینده جدید سازمان ملل در موضوع سوریه که مسوول پیشبرد صلح در سوریه است خواستار تشکیل یک کمیته قانون اساسی در ژنو شده است. با این حال، وی هیچگونه جدول و چهارچوب زمانی مشخصی برای این اقدام تعیین نکرده است.

نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا یک فرستاده ویژه دولت آمریکا را به ونزوئلا دعوت کرده است. این موضوع پس از آن بیان می شود که مادورو در جریان مصاحبه ای در روز پنجشنبه با خبرگزاری آسوشیتدپرس فاش کرده بود که وزیر خارجه ونزوئلا اخیرا دیدارهای محرمانه ای را با مقام های آمریکایی در نیویورک داشته است.

روز جمعه(26 بهمن ماه)، پروازها در فرودگاه بین المللی دبی به دلیل پرواز پهپاد ناشناس بر فراز این فرودگاه به حالت تعلیق درآمد.

مسکو توجه ترکیه به تأمین امنیت مرزهایش با سوریه را درک می‌کند  

رئیس جمهوری روسیه گفت: مسکو توجه ترکیه به تأمین امنیت مرزهایش با سوریه را درک می‌کند. 

روز پنجشنبه(25 بهمن ماه)، لبنان چهاردهمین سالگرد ترور نخست وزیر سابق لبنان رفیق حریری و 21 تن دیگر را گرامی داشت. لبنان همچنین منتظر اعلام حکم دادگاه ویژه سازمان ملل در مورد ترور رفیق حریری است که قرار است در نیمه اول سال 2019 اعلام شود.

رهبر شیعیان بحرین تاکید کرد که باید نگاه نظام حاکم بحرین به مردم به صورت آشکار تغییر کند.

دولت سودان، رهبران و سازمان دهندگان اعتراضات مردمی علیه عمرالبشیر رئیس جمهور سودان را به اخلال و تهدید امنیت ملی متهم کرد. این اقدام در شرایطی انجام می شود که صدها تظاهرکننده تجمعات بیشتری برگزار کرده و قرار است برگزار کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها