نماینده جدید سازمان ملل در موضوع سوریه که مسوول پیشبرد صلح در سوریه است خواستار تشکیل یک کمیته قانون اساسی در ژنو شده است. با این حال، وی هیچگونه جدول و چهارچوب زمانی مشخصی برای این اقدام تعیین نکرده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رویترز، نماینده سازمان ملل در موضوع سوریه که مسوول پیشبرد صلح در سوریه است خواستار تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه در ژنو شده است. با این حال، وی هیچگونه جدول و چهارچوب زمانی مشخصی برای این اقدام تعیین نکرده است.

تشکیل کمیته قانون اساسی برای انجام اصلاحات سیاسی ضروری است و انتخابات جدید در سوریه به معنای متحد ساختن سوریه و خاتمه دادن به بحران 8 ساله سیاسی-امنیتی این کشور است. جنگ داخلی سوریه تاکنون موجب کشته و آواره شدن هزاران سوری در کشوری شده که قبل از آغاز بحران در این کشور، 22 میلیون نفر جمعیت داشته است. 

گِر پدرسون که چهارمین نماینده ویژه سازمان ملل در موضوع سوریه است گفته: ایده های مشخصی برای ایجاد اعتماد میان طرف های درگیر در سوریه دارد. وی گفته است امید دارد تا هر چه سریع تر یک کمیته قانون اساسی در ژنو تشکیل شود و راه را برای حل بحران سیاسی سوریه هموار سازد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها