موج
کدخبر : ۳۹۴۲۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-394215

علی اکبر بسطامی خبر داد:

نماینده حوزه شمالی مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برای اولین بار در تاریخ صنعت استان شستا در بخش معادن و صنایع معدنی استان ایلام سرمایه گذاری می کند،گفت: با مطالبه گری جدی از مدیر وقت شستا و اخذ مجوز لازم از وی، طرح تولید کاغذ سنگی در استان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، علی اکبر بسطامی نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی در نشست با اعضای هیات رئیسه خانه مطبوعات ایلام افزود: براساس اطلاعات دریافتی از سازمان صمت به عنوان متولی صدور مجوزهای مربوطه، سرعت کار و پیشرفت فیزیکی طرح مطلوب است.

وی با بیان اینکه تاکنون مجوز استخراج ماده معدنی کربنات کلسیم در حوزه شهرستان چرداول جهت تامین بخشی از مواد اولیه طرح صادر و مطالعات شناسایی ذخایر معدنی در شهرستان هلیلان نیز در حال انجام است،اظهار داشت: مکان یابی و محل اجرای کارخانه فرآوری و تولید محصول کاغذ از کربنات کلسیم توسط کارشناسان سازمان صمت انجام شده و به زودی عملیات اجرایی این طرح نیز آغاز می شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس به میزان سرمایه گذاری شستا دراین پروژه اشاره و تصریح کرد: 250 میلیارد تومان در بخش فرآوری و 50 میلیارد تومان نیز در بخش معدن به صورت مستقیم توسط شستا سرمایه گذاری می شود.

بسطامی ابراز امیدواری کرد سرمایه گذاری شستا در ایلام بتواند بستر و زمینه حضور دیگر شرکت های دولتی و سازمان های توسعه ای در پروژه های توجیه دار استان ایلام فراهم نماید.

نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی گفت: با صدای بلند اعلام می کنیم هر فرد، گروه، نهاد اقتصادی با هر نگرش و دیدگاهی که بتواند برای مردم کار کند و غبار محرومیت را از استان بزداید، مورد حمایت مجمع نمایندگان مردم استان ایلام در مجلس خواهد بود.

بسطامی با بیان اینکه استفاده ازطرفیت نیروی انسانی قوی و توسعه گرا در مصادر مدیریتی استان، راه برون رفت استان از شرایط کنونی است،گفت:وقتی اراده توسعه در مدیران ما وجود ندارد نباید گناه محرومیت‌ها را گردن دیگران انداخت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها