موج
کدخبر : ۳۸۹۰۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-389037

سمیه حیدری:

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام گفت: سرانه تعداد نسخه کتاب به ازای هر 100 نفر در استان 85 نسخه است که ازاین تعداد تا افق 1404 باید به 400 نسخه برسد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، سمیه حیدری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام در نشست انجمن کتابخانه های عمومی استان به فعالیت 45 باب کتابخانه در سطح استان اشاره کرد و افزود: 550 هزار نسخه کتاب شامل 10 رده اصلی با موضوعات فلسفه و روانشناسی، دینی، علوم اجتماعی، زبان، علوم محض، هنر، سرگرمی و ورزش، ادبیات و جغرافیا در کتاب خانه های استان موجود است.

وی با بیان اینکه انتظار می رود که اشخاص، مدیران و مسئولان استانی در طرح اهدا کتاب به کتابخانه ها شرکت کنند، ابراز امیدواری کرد که با این طرح شاهد بروزرسانی و افزایش تعداد نسخه کتاب در کتابخانه های استان باشیم.

حیدری تصریح کرد: براساس ماده 172 قانون مالیات ها100 درصد وجوهی که از شرکت ها یا اشخاص به حساب کتابخانه ها برای اقدامات فرهنگی واریز می‌ شود از مالیات کسر می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان از برگزاری جشنواره رضوی در استان خبر داد و گفت: یازدهمین دوره این جشنواره با همکاری نهاد کتابخانه ها و بنیاد بین المللی امام ( ره ) بمنظور ترویج فرهنگ کتابخوانی و شناخت سیره و سبک زندگی معصومین برگزار می شود.

حیدری با اشاره به اینکه این جشنواره در رده سنی کودکان، نوجوانان و جوانان و بزرگسالان برگزار می شود، افزود: برای برگزاری پرشور این جشنواره از ظرفیت تمامی دستگاه های فرهنگی استان همچون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش کمک خواهیم گرفت.

وی به پرداخت کمک دستگاهها و شرکت های دولتی و اشخاص به کتابخانه ها اشاره و اظهار داشت: براساس ماده 172 قانون مالیات مستقیم 100 درصد وجوهی که به حساب تعیین شده از سوی دولت بمنظور بازسازی و امور فرهنگی پرداخت گردد از میزان مالیات تعیین شده کسر خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به  میزان پیشرفت فیزیکی کتابخانه سردار شهید سلیمانی شهر ایلام اشاره و خاطرنشان کرد: این کتابخانه ها با زیربنای 731 متر مربع دارای 95 درصد پیشرفت فیزیکی است و در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.

حیدری خواستار پرداخت نیم درصد درآمد شهرداری برای خرید تجهیزات و کمک مالی به کتابخانه های استان شد و افزود: شهرداری درصد درآمد های خود را باید طبق قانون به کتابخانه ها پرداخت کنند که این تعهد در ایلام و برخی شهرستان ها بطور دقیق و کامل اجرا نمی شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها