موج
کدخبر : ۳۸۶۵۷۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-386574

استاندار ایلام در دیدار با اعضای خانه مطبوعات:

استاندار ایلام با بیان اینکه هیچ چیز به اندازه رساندن صدای مردم در پیشبرد امور تاثیر گذار نیست، گفت: مهمترین کار یک خبرنگار مطالبه گری است، خبرنگار باید یک منتقد خوب باشد و فارغ از هیاهوی سیاسی همواره پیگیر مطالبات مردم و مدافع آنها باشد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، محمد نوذری استاندار ایلام دردیدار با مدیرکل ارشاد اسلامی و اعضای خانه مطبوعات استان ایلام  با گرامیداشت یاد رئیس فقید خانه مطبوعات ایلام، افزود:شهبازی از آن دست خبرنگارانی بود که فارغ از جریانات سیاسی مطالبه گر نیازها، آسیبها و مشکلات مردم بود و همواره در جلسات حضوری فعال داشت و به فراخور موضوعات از مسئولین مطالبه گری می کرد، خاصیت رسانه هم همین است، باید مطالبه گر نیازها و درخواست های مردم بود.

دولت تدبیر و امید منشا خدمات مطلوب و موثری بود

استاندار ایلام به خدمات دولت تدبیر و امید در استان اشاره و اظهار داشت:اگر چه سیل، تحریم ها و کرونا محدودیتهایی در ارایه خدمات به مردم ایجاد نمود و مجاری که می توانست کمک کننده باشد را با مشکل مواجه نمود، اما در دولت تدبیر و امید کارهای بزرگی انجام شده است.

نوذری ادامه داد: توسعه سرمایه گذاری ها، توسعه سامانه گرمسیری، افزایش بزرگ راهها از۲۰ کیلومتر به ۱۵۰ و با اتمام پروژه ها به ۲۰۰ کیلومتر، افزایش زمین های آبی از ۷۰ هزارهکتار به ۱۵۰ و با اتمام پروژه ها به ۱۸۰ هزار هکتار، کاهش نرخ بیکاری و تک رقمی شدن آن، افزایش محصولات کشاورزی همچون دوبرابر شدن گندم و کلزا، افزایش ضریب امنیت سرمایه گذازی در استان، افزایش دوبرابری سمن ها و سازمانهای مردم نهاد، احزاب و تشکل های سیاسی، کاهش آسیب های اجتماعی، طلاق، نرخ اعتیاد و غیره تنها بخشی از خدمات دولت تدبیر و امید در ایلام بوده است.

وی تصریح کرد:افتتاح تونل اربعین، ایجاد تونل یک و دو کربلا در مسیر ایلام مهران، آغاز عملیات تونل شماره دو آزادی، انجام فاز یک تونل کبیر کوه، ایجاد شهرستانها و بخش های جدید همچون هلیلان و چوار و دشت عباس و غیره در تقسیمات کشوری، افزایش۳ برابری و تخصیص صددرصدی اعتبارات اربعین، کسب رتبه برتر در جذب بودجه استان، ایجاد دو بازارچه چیلات و چنگوله و گذرگاه چیلات بخشی دیگر از خدمات دولت تدبیر و امید در ایلام بوده است.

استاندار ایلام خاطرنشان کرد: فراهم نمودن مقدمات ایجاد بازارچه هلاله شمالی، دیپلماسی فعال و تصویب مرز شهابی در عراق، ایجاد منطقه آزاد تجاری مهران بعنوان یک دستاورد بزرگ، افتتاح فاز یک و دو پتروشیمی ایلام، بهره برداری از منطقه نفتی آذر، سرمایه گذاری بیش از ۵ میلیارد یورویی در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی، آغاز عملیات اجرایی اتصال استان به خط ریلی کشور و در مجموع اختصاص اعتبار ۳۰۰ میلیاردی (اعتبارات بودجه ۱۴۰۰ و توازن) و غیره بخشی دیگر از خدمات دولت تدبیر و امید در ایلام بوده است.

نوذری با اشاره به اینکه هیچ چیز ارزشمندتر ازاین نیست که لبخندی بر لب ایرانیان قرار گیرد، مردم ایلام را مردمی نجیب، بزرگ و باوقار دانست و گفت:اگر چه کارهای عظیمی در استان انجام شده یا در دست اقدام است اما بازهم برای اینکه باری از مشکلات استان کم شود باید تلاش کرد تا چرخه اقتصاد و توسعه بچرخد و مردم در زندگی شیرینی آنرا بچشند.

استاندار ایلام با بیان اینکه تا آخرین روز خدمت برای بهبود معیشت مردم و رفع بیکاری جوانان تلاش خواهیم کرد وآماده پاسخگویی و خدمتگذاری هستیم،افزود:اکنون در شرایط گذار دولت ها هستیم، امیدواریم شعارها و برنامه های دولت منتخب راهگشای برخی مسائل باشد.

تقدیر از همت مردم، تلاش مسئولان و رسانه ها در افزایش مشارکت حداکثری

استاندار ایلام با اشاره به اینکه در برگزاری امر انتخابات، سلامت و امنیت وظیفه ذاتی ماست، گفت: مشارکت یک فرایند جمعی است که جزئ اصول کاری ما نیز بود، از همه کسانی که در شور انتخاباتی و مشارکت حداکثری مردم دخیل بودن تشکر می کنم .

نوذری به برگزاری انتخابات پرشور در ایلام و مشارکت حداکثری مردم اشاره کرد و افزود:در حالیکه بر اساس نطرسنجی ها میزان مشارکت در استان کمتر از ۴۰ درصد را نشان می داد که بر این اساس تلاش کردیم زمینه‌ای فراهم آمد تا مشارکت در بالاترین حد ممکن در ایلام به ثبت رسید و جز سه استان برتر شدیم که در این بین باید از همت مردم و تلاش مسئولان و رسانه تشکر کرد.

رسانه ها با تولید محتوا زمینه فرهنگ سازی رفتار متناسب با شرایط خطرناک را فراهم کنند

استاندار ایلام به وضعیت کرونا در استان و افزایش تصاعدی آن اشاره کرد و اظهار داشت:وضعیت برخی شهرهای استان خطرناک است، دوباره شاهد افزایش نقاط قرمز هستیم بایداز همه ظرفیت ها در شهرستانها و مرکزاستان برای بهبود شرایط کمک گیریم و مردم نیز همراهی و همکاری لازم را داشته باشند.

نوذری با اشاره به اینکه در حال حاضر شهرستان های ایلام، مهران، دره شهر و چوار در وضعیت قرمز، دهلران، آبدانان و بدره در وضعیت نارنجی و سایر شهرستان ها نیز در وضعیت زرد قرار دارند،افزود:انتظار می رود که آحاد مختلف مردم هشدارهای دانشگاه علوم پزشکی جدی بگیرند و با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی و عدم شرکت در تجمعات در کاهش مبتلایان به این بیماری منحوس کمک کنند.

وی با هشدار نسبت به افزایش تعداد مبتلایان و بسترها در بیمارستان های استان،اظهار داشت:متاسفانه تعداد بسترها و مبتلا شدگان روز به روز در استان افزایش می یابد و این زنگ خطری است که می بایست آحاد مختلف مردم، کرونا را جدی بگیرند و پروتکل های بهداشتی و فاصله های اجتماعی را رعایت کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها