موج
کدخبر : ۳۸۱۹۶۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381960

مدیرکل بازرسی استان ایلام:

مدیرکل بازرسی استان ایلام گفت: الکترونیکی شدن خدمات بیمه ای در کاهش فساد، سندسازی و انحرافات نقش مهمی دارد و هر چه بتوانیم فرصت دخالت مستقیم اشخاص در فرآیندهای اخذ و بررسی و تأیید اسناد بیمه ای و مدت زمان رسیدگی آن ها را کاهش دهیم، شرایط و زمینه دستکاری و داده سازی ها کاهش می‌ یابد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، مهدی اصلانی کرچی مدیرکل بازرسی استان ایلام در دیدار مدیرکل و معاونین بیمه سلامت استان ایلام برضرورت افزایش ضریب پوشش تمامی خدمات بیمه ای الکترونیکی در تمامی مراکز طرف قرارداد تاکید کرد و افزود:مهمترین نیاز بعد از تأمین امنیت جانی و غذایی، برخورداری از امنیت بهداشتی و سلامت است.

 وی به ارتباط مستقیم بیمه ها با نظام دریافت یارانه و کمکهای دولتی و ضرورت شفافیت و کنترل های بیشتر در امور مرتبط با پرداخت خدمات برخوردار از یارانه دولتی اشاره و اظهار داشت:یکی دیگر از موانع سازمانی موجود در روند خدمات رسانی مطلوب به مردم ،توجه به مدیریت صحیح تداخل و همپوشانی منافع مشترک مدیران و کارشناسان بیمه سلامت ایرانیان با منافع مراکز طرف قرارداد و یا تعارض منافع شخصی آنها با منافع سازمانی برای ارائه خدمات بهتر به مردم و کاهش فساد است.

وی با بیان اینکه کنترل فعالیت ها و مشاغل احتمالی کارکنان در خارج از محیط سازمانی در مراکز درمانی دولتی و غیر دولتی طرف قرارداد برای جلوگیری از اعمال نفوذ و تاثیری گذاری در فرایند رسیدگی و تأیید اسناد بیمه ای مهم است،ادامه داد:این موضوع در کاهش فساد تاثیرگذار خواهد بود و می‌بایست توسط حراست و بازرسی بیمه سلامت انجام شود و تقویت و پاسخگویی واحدهای نظارتی درون سازمانی قبل از وقوع به فساد و تخلفات مورد تأکید می باشد.

بازرس کل استان تصریح کرد:توجه به رعایت تعهدات اشخاص طرف قرارداد برای ارائه خدمات تشخیصی و درمانی مورد تعهد با شرایط پیش بینی شده همچون حضور مقیم یا آنکالی پزشکان، مدیر فنی درمانگاه ، داروخانه ها و آزمایشگاه ها و کیفیت مطلوب در نحوه ارائه خدمات بیمه ای توسط اشخاص دولتی یا غیر دولتی طرف قرارداد از طریق بازدیدهای سرزده کارشناسان و مدیران بیمه سلامت و یا استفاده از مکانیزم های نظر سنجی از مردم با شیوه های نوین فناورانه برای ارتقای کمی و کیفی خدمات متناسب با شرایط تعهد قراردادی در رسیدگی و تایید اسناد بیمه ای ضروری است.

اصلانی کرچی خاطرنشان کرد:با شرایط خوبی که در پرداخت بموقع مطالبات اشخاص طرف قرارداد بیمه ای فراهم شده و بهبود نحوه ارائه خدمات بیمه ای درمانی، استقبال و نگرش به برخورداری از دفترچه های درمانی بیمه سلامت بیمار مناسب‌تر شده است.

وی اظهار داشت:اقدامات بیمه ای در بخشهای روستایی و عشایری استان، منجر به تثبیت جمعیت مولد روستاها و عشایر، افزایش مهاجرت معکوس و کاهش هزینه های شهرنشینی می شود.

همچنین مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام در این دیدار گفت:دراستان ایلام حدود 345 هزار نفر بیمه شده وجود دارد که از این تعداد 220هزار نفر روستائیان و عشایر در شهرهای زیر20 هزار نفر می باشند و حدود 56 هزار نفر کارکنان دولت و خانواده های آنها و 35 هزار نفر نیز بیمه سلامت همگانی بوده و حدود هزار نفر نیز بصورت پرداخت آزاد از بیمه سلامت ایرانیان برخوردار هستند.

نورالدین رحیمی افزود:بیش از 76 درصد بیمه ها در استان رایگان می باشند و سالانه در حدود 120 تا 130 میلیارد تومان هزینه درمان به مراکز بخش های دولتی و خصوصی پرداخت می شود.

وی به سایر خدمات بیمه سلامت در استان اشاره کرد و اظهار داشت: نظام ارجاع پزشک خانواده در روستاها و شهرهای استان، الکترونیکی کردن روند بستری بیماران، نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیکی از جمله خدماتی است که تا پایان آبانماه سال جاری در تمام مراکز و بخشهای مختلف درمان دولتی و خصوصی استان بصورت کامل اجرایی خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها