موج
کدخبر : ۳۷۷۱۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377131

رئیس جمهور در ارتباط تصویری با مسئولان ارشد ایلام:

امروز همزمان با افتتاح 188طرح دانشگاهی و حدود 300 فضای آموزشی در آئین افتتاح طرح‌های ملی وزارت‌خانه‌های علوم و آموزش و پرورش با حضور رئیس جمهور در سراسر کشور، بهره برداری از 8 طرح دانشگاه ایلام با حضور استاندار و معاون وزیر علوم و معاونین سیاسی و عمرانی استانداری در ایلام آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام،حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، روز پنج شنبه در شصت و ششمین پویش تدبیر و امید برای جهش تولید پس از صدور فرمان افتتاح طرح‌های ملی وزارتخانه‌های علوم و آموزش و پرورش در سراسر کشور، گفت: اساس حرکت این دولت از روز اول این بوده است که دانشگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی را به بخش تولید و مراکز صنعتی متصل کند و امروز شاهد هستیم که در اطراف دانشگاه‌ها مراکز علمی - فناوری و نوآوری شکل گرفته که این یک تحول بزرگ است.

دکتر  روحانی افزود: در این دولت در زمینه علم و دانش، نوآوری و توسعه شرکت‌های دانش بنیان شاهد یک تحول بزرگ هستیم و کارهای مهمی انجام شده که کمتر دیده شده است.

وی با بیان اینکه در سال‌های 92 تا 99 توجه بسیار خوبی به بخش آموزشی، علمی و پژوهشی کشور شده است، خاطرنشان کرد: مسئولان دولت تدبیر و امید توجه بسیار ویژه‌ای به بخش دانشگاه و پژوهش داشتند و افتتاح بیش از هزار کلاس درس در هر سال نشان دهنده این است که در این سال‌ها در هر روز چه تلاش‌ها و اقداماتی برای گسترش زیرساخت‌های علم ‌آموزی انجام شده است.

دکتر روحانی در ادامه در ارتباط با محل برگزاری نشست و صدور دستور افتتاح پروژه های ایلام  گفت: توجه به رفاه دانشجویان و فراهم آوردن امکانات ساختاری از ضروریاتی بود که در برنامه های دولت تدبیر و امید گنجانده شد.

رئیس دولت تدبیر و امید اقدامات صورت گرفته در دانشگاه ایلام را شایسته تقدیر دانست و افزود: مردم ایلام به عنوان مردمی شریف و مرزدار همواره حافظان خوبی برای مرزهای کشور بوده اند، و دین خود را به ایران ادا کرده اند.

همچنین استاندار ایلام در حاشیه این مراسم گفت:  دانشگاه ایلام یکی از دانشگاه های موفق استان در همه حوزه های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی است.

محمد نوذری با بیان اینکه امروز به صورت ویدئو کنفرانس شاهد افتتاح 8 پروژه دانشگاه ایلام با اعتباری بالغ بر9 میلیارد تومان بودیم، افزود: از سال 92 تاکنون با اعتباری بالغ بر100 میلیارد تومان سرمایه گذاری خوبی درحوزه های مختلف دانشگاههای استان انجام شده است.

وی در ادامه عملکرد دانشگاه در دو حوزه نرم افزاری و سخت افزاری را مطلوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: اینگونه سرمایه گذاری ها که منتج به ایجاد زیرساخت هایی برای کسب علم و دانش و پیشرفت و توسعه می شوند فی انفسه مفید و تاثیرگذارند.

همچنین معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان نیز در حاشیه این مراسم به خبرنگاران گفت: مسئولان این وزارتخانه در تلاش هستند پیش از آغاز سال تحصیلی جدید بخشی از دانشجویان را با هماهنگی ستاد ملی کرونا در برابر کووید ۱۹ واکسینه کنند.

 مجتبی صدیقی افزود: امیدواریم با برنامه ریزی صورت گرفته توسط ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت میزان تولید واکسن در تابستان به میزان قابل قبولی افزایش یابد و بتوانیم در مهرماه بخشی از دانشجویان را در برابر این ویروس واکسینه کنیم.

وی دانشگاه ایلام را از مراکز پیشرو در اجرای پروژه‌های پژوهشی، آموزشی و عمرانی عنوان کرد که در این مراسم نیز به عنوان میزبان تعیین شده است.

معاون وزیر علوم از افتتاح 53 پروژه مرتبط با دانشگاه ها در سراسر کشور خبر داد و اظهار داشت: این پروژه ها با مساحت 69 هزار و 500 مترمربع و با اعتبار 102 میلیارد تومان افتتاح می شوند.

 همچنین علی اکبری، رئیس دانشگاه ایلام نیز در حاشیه این مراسم گفت: ساماندهی فضاهای موجود و سالن تنیس، بدمینتون و سالن ورزشی چند منظوره، سالن بدنسازی و پیست دوچرخه سواری در فضایی به مساحت 93 هزار متر مربع طراحی شده و این پروژه امروز کلنگ‌زنی شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها