موج
کدخبر : ۳۶۹۲۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369298

سارا فلاحی در دیدار با معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد تاکید کرد:

نماینده حوزه شمالی استان ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: ضرورت دارد ردیف بودجه یارانه مطبوعات محلی از مطبوعات سراسری تفکیک شده و به صورت جداگانه تعریف شود.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، سارا فلاحی در دیدار با دکتر خدادی، معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دفاع از حقوق مغفول رسانه‌های محلی ایلام پرداخت و از معاون مطبوعاتی درخواست کرد تا در سفری به ایلام در نشست با اصحاب رسانه این استان به مطالبات آنان پاسخ دهد.

وی بر نگاه ویژه به رسانه‌های محلی و رفع دغدغه‌های صنفی آنان  تاکید و اظهار داشت: ضرورت دارد ردیف بودجه یارانه مطبوعات محلی از مطبوعات سراسری تفکیک شده و به صورت جداگانه تعریف شود؛ چرا که سال‌هاست اعتبارات یارانه‌های نقدی مطبوعات سراسری و استانی در ردیف بودجه‌ای مشترک قرار گرفته و یارانه‌ی مطبوعات محلی در محاق مطبوعات سراسری قرار گرفته که این امر به ضرر رسانه‌های محلی است.

نماینده مردم ایلام، چوار، ایوان ، مهران ، ملکشاهی، سیروان، چرداول و هلیلان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مستقل بودن یارانه مطبوعات محلی می تواند هم شفاف دیده شود و هم این امکان وجود دارد که برای افزایش آن از طریق مجلس و دولت رایزنی کرد.

فلاحی خاطرنشان کرد: تمهیدات  راه اندازی چاپخانه برای چاپ نشریات محلی ایلام به صورت تعاونی با سهامداری مدیران مطبوعات محلی و حمایت معاونت مطبوعاتی، می تواند به عنوان توسعه زیرساخت‌های مطبوعات محلی موثر باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تأکید کرد: امضای تفاهم نامه رسانه‌ای استان‌های مرزی ایران و عراق و واگذاری دبیرخانه‌ی آن به ارشاد اسلامی ایلام با هدف رایزنی فرهنگی و رسانه‌ای در قالب برگزاری جشنواره مطبوعات فرامرزی، می تواند به گسترش مناسبات فرهنگی و رسانه‌ای استان‌های مرزی جمهوری اسلامی و کشور عراق کمک کند.

اختصاص سهمیه ویژه کاغذ به مطبوعات محلی ایلام و تشکیل ستاد رسانه‌ای اربعین در شهرستان مرزی مهران ازجمله مباحث مطرح شده ازسوی نماینده ایلام در این جلسه بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها