موج
کدخبر : ۳۶۵۷۷۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365778

نماینده مقام معظم رهبری در ایلام :

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت:حضور با نشاط مردم در راهپیمایی خودرویی ۲۲ بهمن نشان دادند که امید داشتن به حل مشکلات از طریق بیگانگان خطایی نابخشودنی است و باید برظرفیتها و توانمندی های داخلی تکیه کرد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، حجت الاسلام الله نور کریمی تبار در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) شهر ایلام،با اشاره به اینکه نماز بازدارنده از منکرات و آسیب های اجتماعی است،افزود: هر گاه ارتباط انسان با خداوند بیشتر شد، آرامش در زندگی بیشتر می شود، یکی از مهم ترین عوامل جلوگیری از آسیب های اجتماعی، فساد، خودکشی و دگر کشی، اقامه نماز در جامعه است که باید این موضوع مورد توجه مسئولان کشوری، جامعه شناسان و روانشناسان قرار گیرد، مهم ترین عاملی که انسان را از منکرات باز می دارد،ارتباط با خدا و اقامه نماز است، انسان بانماز در برابر سختی های زندگی به آسانی تسلیم نمی شود.

وی به حلول ماه رجب و میلاد با سعادت امام محمد باقر(ع)اشاره و اظهار داشت: در چهل و دومین سالگرد پیروزیانقلاب اسلامی، مردم ما در این شرایط کرونایی با شور و نشاط با موتور و خودرو به خیابان ها آمدند و عشق خود را به ولایت و انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری به نمایش گذاشتند و به جهانیان نشان دادند که مردم ایران اسلامی هنوز به آرمان های شهدا وفادار و گوش به فرمان مقام معظم رهبری هستند و برای پاسداری از آرمان های انقلاب اسلامی با تمام توان ادامه دهنده راه شهیدان هستند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام  تصریح کرد:مردم نشان دادند که امید داشتن به حل مشکلات از طریق بیگانگان خطایی نابخشودنی است  و باید بر طرفیت ها و توانمندی های داخلی تکیه کرد، ترامپ رویای نافرجامی از طریق تحریم ها، تدارک دیده بود که مردم ایران را در دو راهی تسلیم در برابر خواسته های آنان و یا تغییر حکومت در ایران قرار دهند، اما راه سوم را هرگز متصور نبودند که مردم ۴۲ سال است  با صبر و استقامت از دین،سرزمین و فرهنگ شان دفاع می کنند و سر تسلیم در برابر دشمن فرود نمی آورند.

حجت الاسلام کریمی تبار با بیان اینکه  ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا از ملت ایران سیلی خورد و این هفتیمن رئیس جمهور آمریکا بود که تلاش داشت جمهوری اسلامی براندازی کند اما خود به زباله  دان تاریخ پیوست،خاطرنشان کرد:آمریکایی ها مغرورانه انتظار دارند جمهوری اسلامی پایبند به برجام باشند در حالی که آمریکایی خود برجام را ترک کردند و هیچ تعهدی را در برجام عملی نکردند.

وی اظهار داشت: لازم است مسئولانی که سخنان آنان برای دشمن وسوسه انگیز است، مانند مردم با دشمن سخن بگویند و رهنمودهای مقام معظم رهبری را بر زبان جاری کنند،عاقلانه و عزتمند سخن بگویند و به گونه ای حرف نزنند که دشمنان وسوسه شوند که با این منطق با جمهوری اسلامی حرف بزنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: مجلس شورای اسلامی مصوبه ای داشت که فعالیت های هسته ای و غنی سازی افزایش یافت و سطح همکاری های داوطلبانه با آژانس اتمی کاهش یابد، اگر با این منطق با دشمن سخن گفتیم آنان شرایط جمهوری اسلامی را خواهند پذیرفت.

حجت الاسلام کریمی تبار به سالگرد بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: به حول و قوه الهی، انقلاب ما تثبیت شده و رهنمودهای مقام معظم رهبری در گام دوم، مسیر انقلاب را  ترسیم کرده است که برای دستیابی به علم، معنویت، اقتصاد،  مبارزه با فساد، برقراری عدالت، سبک زندگی اسلامی گام برداریم. 

وی اظهار داشت: در تحریم های که بر علیه ملت ایران انجام گرفت، جوانان انقلابی کشور تلاش کردند و امروز جمهوری اسلامی در خیلی از عرصه ها در دنیا مطرح است و  امیدوار کننده به پیش می رود، جوانان انقلابی نشان دادند که در آینده این دشمنان انقلاب اسلامی هستند که باید زبان فارسی را یاد بگیرند تا با دانش روز ایران اسلامی آشنا شوند. 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام به سفرمسئولان دستگاه قوه قضائیه و مقننه به دو کشور خارجی در هفته اخیراشاره و تصریح کرد: رویکرد غیرقابل اعتماد کشورهای اروپایی و تغییرات جدید در موازنه قدرت در سطح جهانی نشان می دهد که ما باید به همسایه های خودمان در سیاست خارجی توجه ویژه ای داشته باشیم و پیام مقام معظم رهبری برای ریاست جمهوری روسیه پیامی سرنوشت ساز خواهد بود.

حجت الاسلام کریمی تبار به ۲۹ بهمن روز اشتغال و کارآفرینی اشاره و خاطرنشان کرد:از مسئولان استان درخواست می شود که کارآفرینان، نخبه ها و افرادی که دنبال سرمایه گذاری هستند را کمک کنند،کاری نکنید که این جوانان با امید بیایند و ناامید برگردند و نباید این فرصت ها را از دست داد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها