موج
کدخبر : ۳۶۳۸۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363848

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام:

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام گفت:گازرسانی به میمه زرین آباد به اتمام رسیده و خوشبختانه در دهه مبارک فجر افتتاح و مردم این منطقه از نعمت گاز برخوردار می شوند و این برگ زرینی از افتخارات این مجموعه در گازرسانی به مناطق مختلف و محروم ایلام است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، عباس شمس اللهی در بازدید معاون عمرانی استاندار ایلام از پروژه گازرسانی به میمه و پهله زرین آباد افزود: در راستای تحقق بخشی به خواسته های مردم استان بخصوص مناطق محروم و روستایی، شرکت گاز استان ایلام در آخرین سال فعالیت دولت تدبیر و امید، اقدام به افتتاح و کلنگ زنی پروژه های گازرسانی در مناطق مختلف شهری و روستایی خواهد نمود.

وی با اشاره به اینکه گازرسانی به شهر میمه یکی از طرحهای افتتاحی دهه مبارک فجر امسال خواهد بود و تا پایان سال جاری نیز عملیات اجرایی گازرسانی به شهر پهله نیز به اتمام رسیده و کلیه شهرهای استان از نعمت گاز طییعی بهرمند خواهند شد، اظهار داشت: با افتتاح پروژه گازرسانی به شهر میمه و روستاهای اطراف، بیش از 600 خانوار از نعمت گاز برخوردار می شوند.

مدیرعامل شرکت گاز استان با بیان اینکه برای گازرسانی به میمه 170 میلیارد ریال هزینه شده است، تصریح کرد: شرکت گاز استان برای گازرسانی به مناطق و روستاهای باقیمانده استان که بر اساس قوانین و مقررات جاری دارای قابلیت گازرسانی هستند، برنامه مدونی در دست اقدام دارد که عمده آنها در سال 1400 محقق خواهد شد.

شمس اللهی خاطرنشان کرد: برای گازرسانی به شهر میمه 47 کیلومتر خط تغذیه و ۲۰ کیلومتر شبکه توزیع و یک ایستگاه تقلیل فشار با ظرفیت ۲۵۰۰ مترمربع در ساعت احداث شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام با اشاره به اینکه عملیات گازرسانی به شهر پهله زرین آباد بعنوان تنها شهر باقیمانده استان با پیشرفت 85 درصدی در حال اجراست، گفت: با گازدار شدن این شهر و روستاهای اطراف آن تا پایان سال جاری بیش از یکهزار و 100خانوار از نعمت گاز برخوردار می شوند.

وی اظهار داشت: برای گازرسانی به میمه زرین آباد 37 کیلومتر خط تغذیه انجام و مبلغ 270 میلیارد ریال اعتبار هزینه خواهد شد و تا پایان سال جاری با گازدار شدن این شهر،  100 درصد شهرهای استان گازدار خواهند شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام با بیان اینکه هم اکنون 99 درصد جمعیت شهری و 94 درصد جمعیت روستایی استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند می باشد، گفت: با پایان یافتن عملیات اجرایی پروژه های جاری تا پایان سال 99 به 100 درصد جمعیت شهری و 97 درصد جمعیت روستایی خواهد رسید و جزء اولین استانهای  سبز کشور در مصرف انرژی خواهیم بود.

همچنین معاون امور عمرانی استاندار ایلام در این بازدید گفت: عملیات اجرایی خط تغذیه گاز رسانی به  شهر سراب میمه بطور ۱۰۰ درصد به همت شرکت گاز استان آماده بهره برداری است و در ایام دهه فجر  امسال افتتاح خواهد شد و گاز رسانی به بخش زرین آباد و شهر پهله نیز  با بیش از  ۸۰ درصد پیشرفت در حال اجرا است که پیش بینی می شود تا پایان سال جاری  این پروژه بسیار مهم که خواسته بحق مردم این بخش می باشد نیز مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت .

احمد کرمی افزود: خط تغذیه این دو بخش بطول ۸۰ کیلومتر و ۴۰ کیلومتر شبکه بوده که کار عملیات اجرایی به شهر میمه به اتمام رسیده و حدود ۳ کیلومتر از اتمام خط انتقال به بخش زرین آباد  باقی مانده است  که به زودی  تکمیل خواهد شد .

معاون امور عمرانی استان ایلام اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح را بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال برشمرد و اظهار داشت:‌ تلاش می شود تا پایان امسال این پروژه گازرسانی تکمیل و به شبکه گاز سراسری متصل شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام تصریح کرد: برای اجرای خط انتقال گاز به دوبخش زرین آباد و‌ میمه سختی ها و پستی و بلندی های بسیار سنگینی  در مسیر ۸۰ کیلومتری وجود داشت و این پروژه ی عظیم  که به زیبایی در حال اجرا است سعی و تلاش خدمتگزاران در شرکت گاز  را در غلبه بر طبیعتی سخت و سنگین نشان‌می دهد و یکی از کارهای بسیار ارزنده و مانگار در تاریخ و‌اذهان مردم منطقه خواهد بود.

کرمی تاکید کرد:  تاکنون نیز بیش از ۹۶ درصد روستاهای استان ایلام از نعمت گاز بهره مند شده اند و این یکی از بهترین و درخشان ترین خدمات دولت برای مردم در استان ایلام است .

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون میزان برخورداری مناطق شهری از شبکه توزیع گاز ۹۹ درصد است که با تمام عملیات گازرسانی به این دو شهر تا پایان امسال ضریب نفوذ گازرسانی در شهرهای استان به ۱۰۰ درصد خواهد رسید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها