موج
کدخبر : ۳۶۳۶۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363604

مدیرکل گمرکات استان ایلام:

مدیرکل گمرکات استان ایلام گفت: گمرکات استان ایلام از ابتدای شروع فعالیت در مجموع حدود ۱۴ میلیارد دلار صادرات داشته و امسال نیز بیش از 793 هزار تن صادرات داشته است.

روح اله غلامی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری موج ایلام افزود: گمرکات ایلام در ابتدای سال جاری تاکنون 793 هزار تن صادرات داشته که  ارزش آن 410 میلیون و 300 هزار دلار بوده است.

وی اظهار داشت: عمده کالای صادراتی شامل مصنوعات فلزی، محصولات پلاستیکی، تره بار، سنگ، کاشی و سرامیک می باشد.

وی با بیان اینکه مجموع درآمدهای گمرک بیش از 124 میلیارد ریال بوده است،اظهار داشت: یکهزار و 377 کامیون ترانزیتی از مرز مهران عبور کرده که حامل 29 هزار 237 تن کالا بوده اند و حدود ۱۰ میلیون دلار کالا از این گمرک وارد شده که به نسبت سال گذشته رشد بیش از 8 هزار درصدی داشته است.

مدیرکل گمرکات استان ایلام خاطرنشان کرد: گمرک استان ایلام با توسعه زیرساختهای الکترونیکی، ایجاد جاده دسترسی با تخصیص اعتبار توسط استاندار ایلام، اجرای دوربین مدار بسته ، دیوارکشی، کمک به ایجاد پارکینگ در بیرون از محوطه گمرک، ایجاد برق اضطراری را انجام داده است.

غلامی به دیگر اقدامات مهم اشاره کرد و  افزود: همچنین جداسازی مسیرهای ترانزیت و حمل یکسره و عتبات از مسیر صادرات، ملاقاتهای مهم و تاثیرگذار با طرف عراقی، افزایش دستگاههای ایکس ری، اجرای سیستم پشتیبان ماهواره ای، تعبیه باسکول در درب اصلی ورودی از دیگر اقدامات بوده است.

وی ادامه داد: مبارزه با قاچاق کالا به ارزش ۱۳۷ میلیارد ریال و افزایش کشف ۴۶۰ درصدی، مبارزه با قاچاق مواد مخدر و کشف بیش از ۱۳ کیلوگرم مواد مخدر، تجهیز واحد سگهای موادیاب با خودروی حمل مخصوص،جلوگیری از خروج کالای اساسی،تعمیرات اساسی ایکس ری کامیونی، ایجاد ارتباط امن در بستر فیبر نوری، تعریض پل ورودی گمرک و توسعه سایر زیرساختها تلاش نموده است در شرایط تحریمهای ظالمانه به صادرات و جهش تولید کمک نماید.

همچنین مدیرکل گمرکات استان ایلام در نشست صمیمی با کارکنان به مناسبت روز جهانی گمرک گفت: 26 ژانویه روز جهانی گمرک  نامگذاری شده است،گفت: گمرکات استان در برهه کنونی نقش مهمی به عنوان مرزبان اقتصادی بر عهده دارد.

غلامی افزود: امسال  با وجود تعطیلی چند ماهه در صادرات به خاطر بیماری کرونا  و با وجود درگیری بعضی از همکاران با این بیماری،به صورت جهادی و شبانه روزی در امر صادرات به فعالیت پرداخته ایم .

وی عمده کالای قاچاق کشف شده را شامل دارو مکمل، روغن چرخ ، محصولات فلزی، زعفران و گازوئیل عنوان کرد و افزود: در بحث مبارزه باقاچاق در 10 ماهه منتهی به دی ماه توانسته ایم 31 پرونده به ارزش حدود 137 میلیارد ریال کشف کنیم که ۴۶۱ درصد رشد ریالی داشته است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها