موج
کدخبر : ۴۸۵۲۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-485224
سخنگوی صنعت برق در پاسخ به خبرگزاری موج؛

۲ هزار تومان پاداش به ازای صرفه جویی هر کیلو وات ساعت

۲ هزار تومان پاداش به ازای صرفه جویی هر کیلو وات ساعت

مصطفی رجبی گفت: اگر مصرف برق به زیر الگو برسد پاداش به ۲ هزار تومان به ازای صرفه جویی هر کیلو وات ساعت است در حالی که سال گذشته ۵۰۰ تومان بوده و این مبلغ ۲۰ برابر قیمت فروش هر کیلو وات ساعت است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج، سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه در بخش مدیریت مصرف برق طرح پاداش کاهش مصرف برای مشترکان زیر الگو سال گذشته انجام شده و به تناسب کاهش مصرف پاداش دریافت می کردند، گفت: سال گذشته ۱۳۵۰ میلیارد تومان پاداش به مشترکان داده شد که ۳ درصد کاهش مصرف در پیک داشتیم.

مصطفی رجبی با بیان اینکه ۸ میلیون مشترک مشمول قبض رایگان شدند، افزود: در حال حاضر توسعه و تعمیر نیروگاهی در حال پیشرفت است و تقریبا ۹۰ درصد تعمیرات نیروگاه ها انجام شده است.

او در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری موج درباره محل تامین منابع پاداش به صرفه جویی در مصرف برق، تصریح کرد: در حال حاضر پیش بینی می شود ۳۱ میلیون مشترک خانگی مشمول طرح پاداش مصرف خانگی باشند، زیرا امسال هیچ محدودیتی برای تخصیص پاداش کاهش مصرف ندارد و همه مشتریانی که مصرف خود را کاهش دهند این پاداش را دریافت می کنند و اگر به زیر الگو برسد پاداش به ۲ هزار تومان به ازای صرفه جویی هر کیلو وات ساعت است در حالی که سال گذشته ۵۰۰ تومان بوده و این مبلغ ۲۰ برابر قیمت فروش هر کیلو وات ساعت است.

او درباره پیش بینی مشارکت مشترکان در کاهش مصرف برق، تصریح کرد: پیش بینی می شود امسال ۵ درصد مشترکان در طرح مشارکت کنند.

او با تاکید بر اینکه در منطق گرمسیری با صرفه جویی در مصرف برق و استفاده از کولر در دور کند در ماه می توانند درآمد از این محل را تا ۱۵۰ هزار تومان افزایش دهند، افزود: این طرح از خرداد تا پایان شهریور ادامه دارد و همه مشترکان می توانند از منابع بهره مند شوند.

رجبی با بیان اینکه سالانه یک میلیون مشترک جدید برای مصرف برق اضافه می شود، اظهار کرد: سال گذشته حدود ۳ هزار میلیارد تومان پاداش برای طرح های تشویقی پرداخت خواهد شد و امسال این مبلغ دو یا سه برابر خواهد شد که از محل منابع درآمدی تعرفه مشترکان پرمصرف تامین می شود و در صورتی که همه مشترکان هم کاهش مصرف داشته باشند مشکلی در پرداخت پاداش ها خواهند داشت و از طرف دیگر اگر مشترکان پرمصرف کاهش مصرف داشته باشند می توانند برق رایگان دریافت کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه