موج
کدخبر : ۴۵۵۷۶۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-455760

خبرگزاری موج گزارش می دهد؛

فولاد مبارکه اصفهان در حالی برنامه جذب 1100 نیروی انسانی جدید را در دستور کار قرار داد که مدیران مجموعه اعلام کردند این اقدام در راستای مسئولیت اجتماعی برای حرکت در مسیر توسعه صنعت و همچنین کمک به اشتغال و معیشت جامعه انجام می شود و از طرف دیگر خود را متعهد به ایجاد بستری برای ارتقای تخصص و توانمندی این نیروها می دانیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج، در یک سال اخیر دولت سیزدهم اعلام کرده که ایجاد سالانه یک میلیون شغل در کشور را در دستور کار دارد و آنجایی که اشتغال نقش مهمی در حرکت جامعه در ریل توسعه دارد و می تواند به تولید و حتی صادرات کشور کمک کند که رکن مهمی در دور زدن تحریم ها و ایجاد اقتدار کشور هستند که به نوعی خوداتکایی را هم تقویت می کند. از طرف دیگر مدیریت جدید فولاد مبارکه برنامه های را برای تولید و حرکت در مسیر فناوری را شتاب بخشیده است و این مساله در گرو ارتقای نیروی انسانی است تا در بلندمدت به سرمایه‌ انسانی شرکت تبدیل شود تا فولاد مبارکه  قطب صنعتی و اقتصادی کشور تبدیل شود.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان هم در همین راستا تاکید کرده که مجتمع فولاد مبارکه امسال در راستای شعار «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال آفرین» از سوی مقام معظم رهبری، تصمیم به اقدام به جذب جوانان تحصیل‌کرده و جویای شغل کرده است.

حالا این شرکت فراخوان استخدام گسترده یک سال زودتر از برنامه از پیش تعیین شده برای لبیک گفتن به شعار رهبر معظم انقلاب و تکمیل ظرفیت‌های تعریف‌شده، اقدام کرده است. از طرف دیگر با توجه به اینکه فولاد مبارکه همواره مسئولیت‌های اجتماعی نقشی پررنگ ایفا کرده کمک به دولت در بخش اشتغال می تواند منجر به افزایش آرامش در جامعه هم باشد، زیرا در سال های اخیر گفته می شود که تورم اقتصادی و ... منجر به بروز تعارضات و ناهنجاری های اجتماعی هم شده است در چنین شرایطی بنگاه های بزرگ اقتصادی می توانند محور ثبات در اقتصاد و جامعه باشند، از این رو فولاد مبارکه می تواند الگوی خوبی برای سایر شرکت های بزرگ اقتصادی باشد تا با جذب نخبگان کشور علاوه بر اینکه زمینه مهاجرت معکوس را به وجود بیاورند، به ارتقای دانش فنی تولید هم کمک کنند.

به طور قطع فولاد مبارکه به عنوان بزرگترین تولیدکننده فولاد و ... علاوه بر اینکه در مسیر تکمیل زنجیره ارزش صنعت فولاد گام بر می داد به دنبال جامه عمل پوشاندن به خودکفایی در کشور هم هست تا از این محصولات ایرانی با ارزش افزوده بیشتری وارد بازارهای خارجی شوند.

بستر پیشرفت نخبگان و تحصیل کرده ها در فولاد مبارکه

همچنین ایجاد فرصت های شغلی برابر برای نسل جدید از دیگر برنامه های فولاد مبارکه است که قطعاً می تواند در نشاط جامعه موثر باشد، زیرا همواره نسل جوان میل به پیشرفت دارد و در یک بستر صنعتی نخبگان و تحصیل کرده ها بهتر می توانند دانش خود را محک بزنند و از این طریق مدارج پیشرفت را طی کنند و همسو با آن به رشد صنعتی کشور هم کمک کنند.

در حال حاضر خبر ایجاد ظرفیت‌های اشتغال فولاد مبارکه اصفهان با واکنش مثبت تحصیل کرده های کشور در حوزه ای صنعت همراه بوده و ثمره ارزشمند آن جلوگیری از فرار مغزها و رهایی جوانان تحصیل کرده از آسیب‌های اجتماعی و بیکاری است.

فولاد مبارکه در سال های اخیر از جوانان متخصص و متعهدی استخدام کرده و این رویه بیشتر بستری برای خدمت به کشور و شکوفایی استعدادهای خود قلمداد کرده است، بر همین مبنا مدیریت فولاد مبارکه هم بارها متعهد شده زمینه بروز استعداد و خلاقیت جوانان را فراهم سازد. بر همین مبنا در سال های اخیر نه تنها اقدام به راه اندازی شرکت دانش بنیان کرده همکاری خود با دانشگاه ها و دانش آموختگان کشور را افزایش داده است و دستاورد آن این بوده که ایران هم اکنون می تواند ۱۰۰ درصد از نیاز واحدهای فولادی برای قطعات و تجهیزات تخصصی را تامین کند و حتی فولاد مبارکه به این دستاورد بزرگ رسیده که کارخانه های بزرگ فولادی را در کشورهای همسایه احداث کند که این مساله محقق نمی شد مگر با اتکا به نیروی متخصص و دانش فنی که در نتیجه ممارست قشر تحصیل کرده به وجود آمده است.

آزمون استخدامی پیش رو با جذب هزار و ۱۰۰ نفر در رده‌های اپراتوری و کارشناسی، یکی از کم‌نظیرترین آزمون‌های استخدام در تاریخ فولاد مبارکه و بخش خصوصی کشور از حیث تعداد نفرات مورد نیاز خواهد بود، به‌طوری‌ که می‌توان این آزمون را بزرگ‌ترین آزمون استخدام بخش خصوصی کشور دانست.

برگزاری آزمون استخدام بر اساس استانداردها توسط دانشگاه صنعتی اصفهان به‌منظور حفظ سلامت فرایند جذب در آزمون مذکور، تمام تلاش همکاران ما در بخش‌های مختلف بر حفظ سلامت این فرایند متمرکز است تا با رعایت عدالت، همه واجدین شرایط بتوانند در این آزمون شرکت کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها