موج
کدخبر : ۴۵۴۲۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-454269

با امضای تفاهم‌نامه میان شرکت فولاد مبارکه و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان انجام خواهد شد؛

آیین امضای تفاهم‌نامه میان شرکت فولاد مبارکه و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار شد. این تفاهم‌نامه که به امضای مدیرعامل فولاد مبارکه و رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان رسید، منجر به افزایش سطح همکاری‌ها برای ارتقای زیست‌بوم فناوری و نوآوری استان اصفهان خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، آیین امضای تفاهم‌نامه میان شرکت فولاد مبارکه و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار شد. این تفاهم‌نامه که به امضای محمد یاسر طیب‌نیا مدیرعامل فولاد مبارکه و قاسم مصلحی رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان رسید، منجر به افزایش سطح همکاری‌ها برای ارتقای زیست‌بوم فناوری و نوآوری استان اصفهان خواهد شد.

یحیی پالیزدار، مدیرعامل شرکت پشتیبانی و توسعه فناوری و نوآوری فولاد مبارکه، در حاشیه این مراسم درباره اهمیت این تفاهم‌نامه اظهار کرد: اِلمان‌ها و پارامترهای مختلفی در زیست‌بوم فناوری و نوآوری بالغ وجود دارد که یکی از آن‌ها شهرک‌ها و پارک‌های علمی و فناوری است.

وی گفت: در این پارک‌ها نیروهای خوش‌فکر، توانمند و کارآفرین حضور پیدا می‌کنند و در نهایت هسته‌های اصلی شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان در این پارک‌ها شکل می‌گیرد. هرچه این پارک‌ها از سوی فولاد مبارکه تقویت شوند و تعاملات سازنده افزایش یابد، می‌توانیم شاهد افزایش کمی و کیفی شرکت‌های خدمت‌دهنده به فولاد مبارکه باشیم. همچنین این شرکت‌ها می‌توانند در توسعه فناوری به فولاد مبارکه یاری رسانند و خدماتی فناورانه را به صنعت فولاد کشور ارائه کنند.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی و توسعه فناوری و نوآوری فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: با هدایت هسته‌های فناور، حمایت از شرکت‌های در حال تأسیس و همکاری مناسب با شرکت‌های بالغ دانش‌بنیان، فعالیت‌های این شرکت‌ها در راستای منافع و نیازمندی‌های فولاد مبارکه شکل خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: در قالب این تفاهم‌نامه قرار است به پارک‌های مختلف دایر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان کمک لازم جهت تخصیص منابع حمایتی به شرکت‌ها و گروه‌های فناور تازه‌تأسیس صورت پذیرد.

پالیزدار تأکید کرد: این تفاهم‌نامه در حوزه‌های معدن و صنایع فولاد است و حوزه‌های دیگر شامل آب و محیط‌زیست، انرژی، تجهیزات، قطعات و مواد مصرفی و حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را نیز شامل می‌شود.

وی بیان کرد: فولاد مبارکه همواره در صنعت فولاد کشور پیشرو بوده و در این همکاری، افق‌های بلندی را برای زیست‌بوم فناوری و نوآوری استان متصور است. این شرکت در تلاش است تا با حمایت‌های مادی و معنوی خود، زمینه تبدیل زیست‌بوم فناوری و نوآوری اصفهان به بالغ‌ترین زیست‌بوم فناوری و نوآوری کشور را فراهم آورد.

فولاد مبارکه می‌تواند الگویی شاخص در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان باشد

قاسم مصلحی رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان نیز در این زمینه اظهار کرد: شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان یکی از شهرک‌های پیشرو در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور است و هم‌اکنون حدود ۶۲۰ شرکت را در این شهرک تحت پوشش قرار داده است.

وی گفت: این میزان از فعالیت‌ها به لطف الهی و تلاش جوانان این مرزوبوم روبه‌رشد است، ولی اگر بخواهیم این حرکت سریع‌تر انجام شود و اثرگذاری بیشتری در کشور داشته باشد، باید اجزاءی مختلفی در این زمینه شریک شوند و به این جریان مهم در کشور کمک کنند.

رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان افزود: فولاد مبارکه از اعتبار زیادی در صنعت و اقتصاد کشور برخوردار است و به همین دلیل، شرکت‌های زیادی با این مجموعه مهم تولیدی همکاری دارند. در نتیجه افزایش حمایت از زیست‌بوم فناوری و نوآوری استان، فولاد مبارکه به الگویی برای دیگر شرکت‌ها تبدیل شده و برای همین دیگران نیز از چنین حرکت‌هایی استقبال می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: با عقد چنین تفاهم‌نامه‌هایی، جهش قابل‌توجهی در زیست‌بوم فناوری صورت می‌پذیرد و به لطف الهی تاکنون توافقات خوبی در این زمینه انجام شده تا برای ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیانِ فعال در زمینه‌های صنعت فولاد و برخی دیگر از موضوعات، حمایت‌های لازم از سوی فولاد مبارکه انجام شود.

مصلحی تصریح کرد: امیدواریم با ادامه روند این حمایت‌ها از سوی فولاد مبارکه اصفهان به پایتخت تکنولوژی فولاد و صنایع مرتبط در کشور تبدیل شود که این موضوع باعث می‌شود شاهد ایجاد بستری برای رشد در دیگر موضوعات نیز باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها