موج
کدخبر : ۳۹۸۵۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-398529

توسط سازمان بازرسی انجام می‌شود؛

بازرسی کل امور اقتصادی و دارایی سازمان بازرسی کل کشور گفت:واگذاری بانک‌ها و نهادهای غیردولتی توسط سازمان بازرسی بررسی می‌شود و به مراجع قضایی داده خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، لطفعلی آذری بازرسی کل امور اقتصادی و دارایی سازمان بازرسی کل کشور ، در نشستی ملی با مطالبه‌گران حوزه خصوصی سازی ابراز داشت: اصلاح ساختاری در خصوصی سازی بسیار بسیار مهم است و این موضوع مشهود است که یکی از علت‌های عدم حسن جریان امور به سبب این است که ما فقط واگذار می‌کنیم که فروخته باشیم. ما در بعضی موارد فراموش کرده‌ایم که واگذاری برای استمرار در تولید است نه برای توقف!

آذری درباره نقش سازمان بازرسی کل کشور در حوزه مشکلات خصوصی سازی گفت: سازمان بازرسی کشور سامانه‌‌ای برای گزارشات مردمی تشکیل داده است و در کنار گزارشات مردمی با بررسی‌های صورت گرفته سعی بر این است که قبل از به وجود آمدن مشکلی در حوزه خصوصی سازی، هشدار داده شود و در صورت ادامه گزارش به مراجع قضایی داده خواهد شد.

وی ادامه داد: ما در سازمان بازرسی کل کشور، برای پیگیری و نظارت و بازرسی واگذاری‌ها یک گروه ویژه بازرسی تشکیل داده‌ایم.

بازرسی کل امور اقتصادی و دارایی سازمان بازرسی کل کشور من‌باب بازرسی واگذاری نهادهای غیردولتی و خُصولتیِ اظهار داشت: واگذاری بانک‌ها و نهادهای غیردولتی توسط سازمان بازرسی بررسی می‌شود و به مراجع قضایی داده خواهد شد مگر اینکه واگذاری توسط یک بانک خصوصی کامل صورت بگیرد.

دکتر آذری ضمن تاکید بر تاثیر گزارشات کارگران و مردم در حوزه خصوصی سازی ابراز داشت: هرکسی در هرجایی گزارشی من‌باب خصوصی سازی برای ما ارسال کند قطعا بررسی خواهیم کرد خصوصا کارگران که در اغلب واگذاری‌ها در جریان کار هستند و به ما گزارشات می‌دهند.

دکتر آذری، بازرسی کل امور اقتصادی و دارایی سازمان بازرسی کل کشور، در پایان خاطرنشان کرد: ما کوچک‌ترین موضوعی را بررسی می‌کنیم و این اتهام به ما هست که سازمان بازرسی قفل دستگاه‌های اجرا است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`