موج
کدخبر : ۳۹۳۷۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-393745

خبرگزاری موج گزارش می دهد؛

روند اصلاح بازار سرمایه که از روز گذشته آغاز شده و امروز با 49 هزار واحد افت از نخستین سطح حمایتی یعنی شاخص یک میلیون و 30 هزار واحد عبور کرد و در حال حاضر به سمت حمایت یک میلیون و 500 هزار واحد حرکت می کند.

به گزاش خبرنگار خبرگزاری موج، روند اصلاح بازار سرمایه که از روز گذشته آغاز شده است و امروز با 49 هزار واحد افت از نخستین سطح حمایتی یعنی شاخص یک میلیون و 30 هزار واحد عبور کرد و در حال حاضر به سمت حمایت یک میلیون و 500 هزار واحد حرکت می کند، بسیاری از تحلیلگران بازار سرمایه معتقدند به دلیل موج تورم های اخیر که در بالای سقف 40 درصد است، احتمال ریزش بورس را کم کرده، اما از طرف دیگر بازار سرمایه به یک چشم انداز مثبت نیاز دارد که با توجه به رکودی که هم اکنون در بازار وجود دارد و سایه سنگین کرونا هم بر بازار سایه افکنده است وضعیت بازار مالی و پولی را کمی در ابهام فرو برده است.

با این حال پیش بینی می شود که اصلاح بورس در کانال یک میلیون و 400 هزار واحد متوقف شود و بار دیگر سهام هایی که رشد کمی را تجربه کرده اند اینبار به لیدرهای بازار تبدیل شوند.

در سایر بازارها هم نوسانات زیادی وجود داشت به طوری که امروز قیمت دلار در ایران حدود 570 تومان نسبت به دیروز کاهش داشته است و احتمالا این روند کاهشی ادامه دار باشد و بار دیگر قیمت دلار در ایران به محدوده 24 هزار تومان برسد.

همچنین بازار طلا هم به تبع نرخ ارز کاهش داشته و قیمت یک گرم طلای 18 عیار نزدیک به 17 هزار تومان و سکه هم نزدیک به 137 هزار تومان کاهش داشته است، این روند در حالی اتفاق افتاده که انس جهانی طلا به دلیل افزایش مجدد شیوع کرونا روندی صعودی به خود گرفته است.

امروز بازار رمز ارزها هم افت جزئی نسبت به دیروز داشت که می تواند تحت تاثیر افزایش ارزش قیمت دلار در بازارهای جهانی و اتخاذ سیاست های متضاد با رمزارزها در کشورهای همچون آمریکا و چین باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها