موج
کدخبر : ۳۸۰۰۷۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380071

کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نشان ممتاز دریافت کرد

همایشی با عنوان «تجلیل از بنگاه‌های اقتصادی برتر صندوق‌ها، هلدینگ‌ها و بانک‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زمینه تحقق جهش تولید و رشد بهره‌وری و کارآیی» برگزار شد و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نشان ممتاز دریافت کرد

به گزارش خبرگزاری موج، طبق اعلام مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ در این دوره، سازمان‌ها، هلدینگ‌ها و بنگاه‌های اقتصادی زیرمجموعه این وزارتخانه نقش مهمی در ایفای نقش ۱۰ درصدی آن در بخش تولید ناخالص داخلی (GDP) داشتند و در پایان سال ۱۳۹۹ ظرفیت‌ بالقوه خود را به نمایش گذاشتند.

بر این اساس، وزارت تعاون به همت معاونت امور اقتصادی؛ همایشی با عنوان «تجلیل از بنگاه‌های اقتصادی برتر صندوق‌ها، هلدینگ‌ها و بانک‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زمینه تحقق جهش تولید و رشد بهره‌وری و کارآیی» برگزار کرد؛ هدف اصلی از برگزاری این همایش ارج‌نهادن به بنگاه‌هایی است که با وجود تشدید تحریم‌های ظالمانه اقتصادی آمریکا علیه ایران و فراگیری کرونا، با اقدامات خود در مسیر تحقق شعار سال گام برداشتند و به بهره‌وری و کارآیی مطلوبی دست یافتند.

گفتنی است، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ذیل شدیدترین تحریم‌ها روند رو به رشد خود را حفظ کرده است به همین علت و به عنوان بنگاه برتر بر اساس ویژگی‌ها و شاخص‌های کیفی جهش تولید، نشان ممتاز در همایش یاد شده به محمدرضا مدرس خیابانی، نائب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل این شرکت تعلق گرفت.

شایان توجه است که نشان برتر یاده شده طبق نظر کارشناسان به این علت به کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران تعلق گرفته است که در سخت ترین شرایط و فشارهای بین‌المللی به عنوان خط اول دفاعی کشور در حال ایفا نمودن نقش راهبردی و استراتژیک خود است.

به گفته محمدرضا مدرس خیابانی؛ کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با تلاش و همت کارکنان فعال خود در بخش خشکی و دریا هیچگاه اجازه نداده که بخش‌های تولیدی کشور با کمبود مواجه شود و کالاهای اساسی که نیاز اول معیشتی مردم است ذیل شدیدترین فشارهای تحریمی به موقع به بنادر کشور رسیده است.

 کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران چه در زمان تحریم و چه پس از آن در دوران مذاکرات قبلی و فعلی برای اثبات حقوق حقه ایران، به عنوان ابزاری راهبردی و مقاومتی در برابر فشار دشمنان در اختیار مذاکره‌کنندگان ایرانی بوده و به افزایش توان چانه‌زنی آنها یاری رسانده است.

یادآور می‌شود؛ در این همایش، از ۲۶ بنگاه اقتصادی برتر در زمینه تحقق جهش تولید و ۱۱ شرکت برتر در راستای دستیابی به بهره‌وری از سوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تجلیل شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها