موج
کدخبر : ۳۶۶۸۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366811

وزیر صنعت، معدن و تجارت در یزد؛

وزیر صمت گفت: خط انتقال آب خلیج فارس به اردکان از امتیازات یزد است که امیدواریم تا پایان سال افتتاح شود به این معنا که یزد دارای دو خط لوله مستقیم انتقال آب از خلیج فارس خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پیشرفت‌های قابل توجه و همدلی میان دولت و مجلس و دلسوزی مسئولان و سرمایه گذاری بخش خصوصی به زودی ایران را به یک کشور صنعتی تبدیل خواهد کرد.

علیرضا رزم حسینی صبح شنبه در مراسم افتتاح یک واحد تولید گرانول در میبد اظهار داشت: امیدواریم با همکاری مسئولان استان یزد بتوانیم مشکلات پیش روی صنعت استان یزد را برطرف کنیم و با افتتاح چهار واحد معدنی و صنعتی طی امروز و فردا، گام های موثری در صنعت تولید کاشی و سرامیک و

وی افزود: کشور در شرایط جنگ سه ساله اقتصادی و کرونا قرار گرفت که اگر این دو مورد در هر کشور دیگری رخ می داد حتماً با مشکلات جدی مواجه می شد اما با درایت مسئولان و رهنمودهای رهبری، با مقاومت به عنوان راهبرد ایران در برابر تحریم های ظالمانه با کمترین هزینه از تحریم ها عبور کردیم البته بر اقتصاد خانواده و بازار فشارهایی وارد شد اما دشمنان گمان می کردند بتوانند با این فشارها ما را فلج کنند که خوشبختانه این اتفاق نیفتاد.

رزم حسینی بیان کرد: در ۲۹ رشته صنعتی تولید و صادرات داشتیم و مجوزهایی که در ۱۰ ماه اخیر نسبت به ۱۰ ماه سال گذشته رشد داشته نشان از امید مردم به سرمایه گذاری و پیشرفت دارد و این نشان از ثبات در کشور است.

وزیر صمت ادامه داد: اگر امروز صادر کننده فولاد و انواع فلزات، صادر کننده پتروشیمی هستیم و ۷۵ درصد صادرات به ۱۵ کشور همسایه انجام می شود، نشان از عزم جزم مسئولان و مردم برای رشد اقتصادی دارد و اگر دشمنان ما دشمنی نمی کردند و اگر تحریم ها را تحمیل نمی کردند و جنگ تحمیلی را نداشتیم، به یک کشور بزرگ صنعتی در منطقه تبدیل می شدیم.

رزم حسینی بیان کرد: امیدواریم با حرکت هایی که امروز می بینیم و با همکاری هایی که دولت و مجلس دارند، شاهد وقوع این اتفاق باشیم و ایران را به یک کشور صنعتی در منطقه تبدیل کنیم.

وی افزود: یکی از موفقیت های هر سرزمینی همدلی بین مسئولان است و اگر توسعه و پیشرفت و آبادانی دغدغه اصلی همه مسئولان باشد، به طور قطع توسعه محقق می شود و یزد از این امتیاز برخوردار است.

رزم حسینی ادامه داد: خط انتقال آب خلیج فارس به یزد - اردکان نیز از امتیازات یزد است که امیدواریم تا پایان سال افتتاح شود و با افتتاح آن برای اولین بار توانستیم آب را از دریا به صحرا بیاوریم و خط دوم و سوم نیز به زودی کلنگ زنی خواهد شد به این معنا که یزد دارای دو خط لوله مستقیم انتقال آب از خلیج فارس خواهد بود و این امتیاز ویژه استان یزد است.

وی با بیان اینکه رتبه دوم معدنی یزد، قابلیت کم نظیری است، افزود: وزارت صمت در حوزه فرآوری معادن یزد تمرکز خواهد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها