موج
کدخبر : ۳۵۳۶۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353662

معاون راه آهن شرکت ساخت و توسعه در پاسخ به موج؛

عباس خطیبی درباره پیش بینی میزان جابه جایی بار در مسیر خواف_هرات، گفت: در سال نخست بهره برداری پیش بینی جابجایی بار از این مسیر 3 میلیون تن است و در افق طرح میزان جابجایی بار تا 6 میلیون تن خواهد بود.

معاون راه آهن شرکت ساخت و توسعه با اشاره به اینکه یکی از سیاست های کشور اتصال راه آهن کشور به کشورهای همسایه بوده است، گفت: در حال حاضر دو قطعه از راه آهن خواف_هرات به طول 78 کیلومتر در خاک ایران است و ایستگاه روزنک پایان تعهد خط ایران است.

عباس خطیبی با بیان اینکه بخشی از ریل این پروژه وارداتی بوده و از سال 97 از ریل ملی استفاده شده است، افزود: در حال حاضر در ایستگاه روزنک از سوزن ساخت داخل استفاده شده است.

او با تاکید بر اینکه ریل 6 پروژه توسط دولت تامین می شود و در اختیار پیمانکار قرار می گیرد، اظهار کرد: در برخی از پروژه ها ریل مورد نیا توسط پیمانکار تامین می شود.

معاون راه شرق آهن شرکت ساخت و توسعه با اشاره به اینکه افغانستان به دنبال توسعه این ریل تا مزار شریف است، اظهار کرد: ادامه توسعه ریلی در افغانستان می تواند به مسیر ریلی در قرقیزستان و چین ختم شود.

خطیبی در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری موج درباره پیش بینی میزان جابه جایی بار در مسیر خواف_هرات، گفت: در سال نخست بهره برداری پیش بینی جابجایی بار از این مسیر 3 میلیون تن است و در افق طرح میزان جابجایی بار تا 6 میلیون تن خواهد بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها