موج
کدخبر : ۳۳۹۲۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339298

با پیگیری های موج؛

پس از پیگیری های موج و هشدارهای لازم مبنی بر غیر قانونی بودن فعالیت شرکت های خرید و فروش آنلاین طلا، آرون گروپ فعالیت خود را در ایران خاتمه داد!

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، خرید و فروش آنلاین طلا در ایران قانونی نیست و این اقدامات شائبه وقوع کلاهبرداری احتمالی را در ذهن متبادر می کند.

خبرگزاری موج در راستای مسوولیت های خود در زمینه اطلاع رسانی سایت آرون گروپ را مورد رصد قرار داد و با هشدار به سازمان های ذیربط خواستار جلوگیری از این اقدام غیر قانونی در فضای کسب و کار کشور را شد.

بیشتر بخوانید:

سایت خرید و فروش طلای آرون گروپ در مسیر سکه ثامن؟/مردم آگاه و مسوولان هوشیار باشند

موج در گزارش های سریالی خود از آرون گروپ به بررسی بخش های مختلف این سایت پرداخت و در این مسیر سو استفاده های این سایت از  نمادهای دولتی و نام برخی ارگان های نظارتی را گوشزد کرد.

این سایت اقداماتی فریبکارانه برای جذب اعتماد مشتریان خود در سایت انجام داده بود؛ از جعل نماد ساماندهی بدون داشتن این نماد تا تغییر ماهیت جلسه خود با پلیس فتا به جلسه هم اندیشی، از جمله اقداماتی بود که این گروه برای اعتبار بخشی به فعالیت خود انجام داده بود.

بیشتر بخوانید:

ادامه فعالیت آرون گروپ این بار بی نماد الکترونیک

از جعل نماد ساماندهی تا نشست هم اندیشی پلیس فتا با آرون گروپ!

پس از پیگیری های فراوان، آرون گروپ در بیانیه ای اعلام کرد که به طور کامل آرون گروپس با طلای آرون (آرون دریک رخشان) قطع همکاری کرده است و ادامه فعالیت در ایران برای این شرکت میسر نیست.

آرون گروپس برخی از دلایل پایان فعالیت خود در ایران را به شرح ذیل اعلام کرد: تحریم های اعمال شده بر کشور، محدودیت های حمایت از سرمایه گذاری، لزوم تبعیت از قوانین بین المللی و... .

البته با نگاهی به آغاز فعالیت این سایت در کشور به راحتی می توان فهمید موارد اعلامی شاید تنها بهانه هایی برای پایان دادنِ به ظاهر موجه، به فعالیت غیرقانونی این گروه در ایران باشد.

طبق اعلام منابع آگاه مدیر عامل این شرکت که قبل از شیوع گسترده ویروس کرونا در سطح جهان، به خارج از کشور سفر کرده بود با احضاریه نهادی امنیتی مواجه شد و کرونا را بهانه ای برای عدم حضور به موقع خود در زمان تعیین شده در این نهاد اعلام کرد.

چند نکته در این بین قابل توجه است: 

زمان آغاز فعالیت این شرکت در ایران تحریم ها در کشور وجود داشته، محدودیت های سرمایه گذاری بوده و قوانین بین المللی در جای خود وجود داشته اند پس تنها این موارد بهانه هایی است برای پایان دادن به کاری غیر قانونی در کشور!

آرون گروپس در ایران وجود خارجی نداشته و تمامی مجوزها به نام آرون دریک رخشان با مدیریت فرزاد وجیهی انجام شده است، حال جدا کردن آرون گروپس و آرون دریک رخشان چه معنایی می تواند داشته باشد؟ در جاییکه حتی صاحب امتیاز سایت آرون گروپس شرکت آرون دریک رخشان معرفی شده است.

tBBDPcfJa4ul

در تاریخ 22 تیر 1399 فرزاد وجیهی با دریافت کلیه سهم الشراکه خود از شرکت آرون دریک رخشان خارج شد.

حال سوال اینجاست که آیا سازمان های نظارتی و قضایی و اتحادیه طلافروشان برای فعالیت غیر قانونی این شرکت در کشور و همچنین جعل نمادهای دولتی، اقدامی خواهند کرد؟

اگر شخصی از فعالیت این گروه در ایران متضرر شده است می تواند با ارسال اطلاعات خود برای خبرگزاری موج ما را در روند رسیدگی به شکایت خود همراه داشته باشد.

در پایان خبرگزاری موج در راستای مسوولیت خود به معرفی سایت های دیگر که به خرید و فروش اینترنتی اقلام غیرمجاز (دارو، طلا، ارز و ...) می پردازند، خواهد پرداخت تا جلوی اتفاقات ناگوار احتمالی بعدی را تا جایی که توان دارد، بگیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    دمتون گرم دست این کلاهبردارها رو رو کردید

  • پاسخ

    خیلی ممنون به خاطر پیگیری های شما ، اینها از اول کارشون کلاهبرداری بود

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها