موج
کدخبر : ۳۳۱۲۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-331273

مازیار بیگلو در گفتگو با خبرگزاری موج؛

دبیر انجمن قطعه سازان گفت: در دو سال اخیر ارزش پول ملی افت زیادی داشته و مردم قدرت خرید خود را از دست داده اند، به همین دلیل افزایش شدید قیمت ها به صلاح نیست، زیرا مصرف کننده واقعی قدرت خرید ندارد.

دبیر انجمن قطعه سازان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه در حال حاضر صنعت خودروی کشور سرمایه در گردش کمی دارد، گفت: زیان انباشته سال های گذشته و قیمت گذاری دستوری خودرو باعث زیان انباشته بسیاری از خودروسازها شد تا جایی که آنها نمی توانند بدهی قطعه سازان را بپردازند، از این رو صنعت خودروی کشور آسیب فراوانی دیده است.

مازیار بیگلو با بیان اینکه در دو سال اخیر ارزش پول ملی افت زیادی داشته است، افزود: هم اکنون مردم قدرت خرید خود را از دست داده اند، به همین دلیل افزایش شدید قیمت ها به صلاح نیست، زیرا مصرف کننده واقعی قدرت خرید ندارد. بنابراین در شرایط کنونی دولت باید استراتژی تامین مالی شرکت ها را در دستور کار قرار دهد تا تولید خودرو افزایش یابد و مدل های جدیدی به بازار عرضه شود.

او با تاکید بر اینکه خودروسازان در صورتی که منابع کافی در اختیار داشته باشند می توانند در زمینه افزایش تیراژ اقدام کنند، اظهار کرد: در شرایط کنونی هدفگذاری افزایش تولید چندان دور از دسترس نیست، اما دستیابی به آن نیازمند سرمایه در گردش است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها