موج
کدخبر : ۳۲۶۱۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326148

همتی:

رئیس‌ کل بانک مرکزی گفت: پنجاه هزار میلیارد تومان به ۱۰ گروه از کسب و کار‌های آسیب دیده از کرونا پرداخت می‌شود به شرط آنکه این بنگاه‌های اقتصادی هیچ کارگری را اخراج نکرده باشند.

به گزارش خبرگزاری موج، عبدالناصر همتی رئیس‌ کل بانک مرکزی در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری در خصوص کمک به بنگاه های اقتصادی گفت: پنجاه هزار میلیارد تومان به ۱۰ گروه از کسب و کار‌های آسیب دیده از کرونا پرداخت می‌شود به شرط آنکه این بنگاه‌های اقتصادی هیچ کارگری را اخراج نکرده باشند.

او گفت: بخشنامه پرداخت این کمک روز یکشنبه هفته آینده در ستاد ملی کرونا نهایی می‌شود و از اواخر اردیبهشت پرداخت‌ها شروع می‌شود.

رئیس بانک مرکزی بیان کرد: صاحبان بنگاه اقتصادی با مراجعه به بانکی که بیشترین فعالیت را در آن داشتند، می‌تواند این وام را با سود ۱۲ درصد دریافت کند.

همتی گفت: برخی می‌گویند سود ۱۲ درصد زیاد است، اما با همین وجود متقاضایان دریافت وام زیاد است، دریافت سود هم مربوط با سیستم بانکی است، سیستم بانکی براساس قیمت تمام شده پول، نرخ سود را تعیین می‌کند.

او افزود: زمانی که ۲۵ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شود پایه پولی بالا می‌رود که روی نقدینگی تاثیر می‌گذارد، اما ما این را پذیرفیتم تا قیمت‌ها را تعدیل کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها