موج
کدخبر : ۳۲۵۵۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-325536

زنگنه مطرح کرد؛

وزیر نفت گفت: نشست اضطراری اوپک پلاس همچنان ادامه دارد و هم اکنون پیشنهاد کاهش ۱۰ میلیون و ۱۱ میلیون بشکه ای تولید نفت مطرح است.

به گزارش خبرگزاری موج، بیژن زنگنه وزیر نفت در میانه نشست اضطراری اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت در ارتباط با بخش خبری ۲۱ گفت: این جلسه همچنان ادامه دارد و هم اکنون پیشنهاد کاهش  ۱۰ میلیون و ۱۱ میلیون بشکه ای تولید نفت مطرح است.

وی افزود: این اعداد غیر از ارقامی است که قرار است از سوی کشور‌هایی که عضو نیستند مانند نروژ، برزیل و ایالات متحده کاهش داده شود  چرا که آن‌ها هم اعلام آمادگی برای کاهش تولید کرده اند.

وزیر نفت ادامه داد: کاهش‌های تولید به نحو پلکانی برنامه ریزی شده بود به طوری که قرار است از ماه جولای تا پایان ۲۰۲۰ حدود ۸ میلیون بشکه در روز کاهش دهیم، تا اوریل ۶ میلیون بشکه و به مقصود برسیم. ولی آن چه که مهم است بازار شوک زده از شیوع ویروس کرونا است. معتقدیم اگر تولیدات را کاهش ندهیم بازار دچار شوک جدی می‌شود.

وی گفت: تقریبا ۲۰ کشوری که در بحث توافق اوپک پلاس حضور دارند مجموع نظراتشان به کاهش تولید است. اگر کاهش ۱۰ میلیون بشکه تصویب شود هر کشور باید۲۲ درصد کاهش تولید را عهده دار شود.

وزیر نفت ادامه داد: ایران، ونزوئلا و لیبی از این کاهش تولید معاف هستند.

زنگنه در پایان گفت:جلسه همچنان ادامه دارد و تصمیم نهایی قطعی نشده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها