موج
کدخبر : ۳۲۳۱۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323182

رئیس هیات مدیره انجمن صنایع سلولزی در گفتگو با موج؛

نیما نصیری گفت: چرا دولت باید 9 درصد مالیات ارزش افزوده از تولیدکننده بگیرد تا قیمت ماسک و مالیات 9 درصد گرانتر به مردم بفروش برسد؟ آیا در شرایطی که ماسک و الکل به سختی پیدا می شود مردم باید گران هم بخرند؟

رئیس هیات مدیره انجمن صنایع سلولزی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه در حال حاضر میزان عرضه و تقاضای محصولات سلولزی و بهداشتی مشخص شده است، گفت: در شرایط کنونی گلایه های از سوی تولیدکننده ها وجود دارد، زیرا با وجود افزایش ظرفیت، تامین مواد اولیه با چالش روبرو شده است. در واقع افرادی هستند که از این فرصت ها حداکثر استفاده را می کنند، زیرا در گذشته تامین مواد اولیه به صورت غیر نقدی ممکن بود اما تقاضای امروز باعث شده فروش به حالت نقدی تغییر کند. در حالی که انتظار می رود در این شرایط حداکثر همراهی برای مقابله با بحران وجود داشته باشد.

دولت چه اقدامی انجام داده است؟

نیما بصیری با بیان اینکه دولت همواره از غیرت بخش خصوصی سواستفاده کرده است، افزود: در حال حاضر کار خیر را باید بخش خصوصی انجام دهد و کار روی زمین مانده را باید بخش خصوصی انجام دهد ، اما در مواردی دیگر در حق آن ها اجحاف می شود. امروز باید توجه داشت که در ایران فروشگاهی خالی نشده و کشوری که تجربیات جنگ را دارد همواره با چنین چالش های روبرو بوده است، اما الان باید پرسید دولت چه اقدامی انجام داده است؟ در دنیا و ایران شرح وظایف دولت ها مشخص است، امروز کارهای بخش خصوصی و خیرین را به اسم خودشان نوشته اند. از طرف دیگر ستاد بحران از ابتدای رخ دادن کرونا تاکنون چه اقدامی انجام داده اند؟ در حال حاضر مدیران و کارکنان این سازمان کجا هستند؟ اعتبار این سازمان کجا هزینه شده است؟

چرا دولت باید 9 درصد مالیات ارزش افزوده از تولیدکننده بگیرد تا قیمت ماسک گرانتر به مردم بفروش برسد؟

او با تاکید بر اینکه امروز بسیاری از تولیدکننده ها ظرفیت خود را بالا برده اند، تصریح کرد: وقتی که ما با حداکثر توان برای تولید تلاش می کنیم تا ماسک و الکل با همان قیمت به مصرف کننده برسد، سوال اینجاست که چرا دولت باید 9 درصد مالیات ارزش افزوده از تولیدکننده بگیرد تا قیمت ماسک 9 درصد گرانتر به مردم بفروش برسد؟ آیا در شرایطی که ماسک و الکل به سختی پیدا می شود مردم باید گران هم بخرند؟ دولت در حال حاضر گفته من لطف می کنم و مالیات ارزش افزوده فروردین را اسفند نمی گیرم که این نمی تواند اقدام دولت در راستای مقابله با بحران باشد.

نایب رئیس کمیسیون صنایع اتاق بزرگانی با اشاره به اینکه تامین مواد اولیه سلولزی از طریق دو شرکت تامین می شود، اظهار کرد: نامه ای به رئیس قوه قضائیه درباره این موضوع ارسال کرده ایم که یکی از شرکت ها که ترکیه ای هم هست به عنوان سرمایه گذار خارجی به جای اینکه سرمایه یا تکنولوژی به کشور وارد کند، این شرکت تنها 200 میلیارد تومان از بانک ایرانی برای تولید استفاده کرده است و با وجود اینکه قبلا وعده داده همه نیاز تیشو کشور را تامین کند، امروز مواد اولیه مورد نیاز را به کارخانه ها ارائه نمی کند.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، در حال حاضر ظرفیت تولیدکنندگان محصولات بهداشتی ایران تا دو برابر افزایش یافته، اما همچنان تقاضا بیش از نیاز داخلی است. با این حال تولیدکننده ها نسبت به مشکلات تامین مواد اولیه گلایه مند هستند و یک شرکت خارجی تولیدکننده مواد اولیه در ایران نیز گویا همکاری لازم در این بخش را ندارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها