موج
کدخبر : ۳۲۲۴۱۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322412

رضا عوض پور:

رئیس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه گفت: در هفته آینده اولین بسته حمایتی در برابر زیان های ناشی از کرونا به یک و نیم میلیون خانوار که توسط سازمان هدفمندی یارانه ها شناسایی شده اند واریز می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، علی رهبری رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت در برنامه 5 شنبه شب گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان این که جشنواره بهاره امسال به طور مجازی، از جمعه آغاز به کار خواهد کرد افزود: همواره جشنواره‌های بهاره در قالب نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا‌ها با تخفیف‌های مناسب در اختیار مردم قرار می‌گرفت که امسال به دلیل شیوع کرونا این نمایشگاه‌ها تعطیل شده است.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: تعطیلی نمایشگاه‌های این چنینی و همینطور شیوع بیماری کرونا، بسیاری از صنوف و کسب و کار‌ها را به تعطیلی و کسادی کشانده است.

رهبری شعار این جشنواره را «همدلی مردم و اصناف» نامید و افزود: این جشنواره که با کمک بخش خصوصی راه اندازی شده است بستری مناسب برای خرید و فروش مجازی از سوی مصرف کنندگان و فروشندگان می‌باشد.

رئیس مرکز توسعه الکترونیک وزارت صمت تصریح کرد: مردم برای کسب اطلاع از نحوه برگزاری نمایشگاه‌های بهاره مجازی می‌توانند به پرتال اطلاعاتی bahar99.ir مراجعه کنند و از نحوه فروش، میزان تخفیف، نرخ نامه کالا‌ها و فهرست صنوف و فروشگاه‌هایی که با اجناس و کالاهایشان در این جشنواره حضور دارند مطلع شوند.

وی گفت: ضمناً اینترنت مصرفی مردم برای خرید از این جشنواره رایگان خواهد بود.

رئیس اتاق اصناف تهران گفت: دارا بودن پروانه کسب، شرط حضور در فروشگاه‌های اینترنتی خواهد بود.

قاسم نوده فراهانی افزود: وجود پروانه کسب در موضوع فروشگاه‌های اینترنتی می‌تواند دلگرمی مصرف کننده در قبال مشکلاتی از قبیل، معیوب بودن احتمالی کالا و یا دیر رسیدن کالا به دست مشتری باشد.

علی رهبری رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت معدن و تجارت هم با بیان اینکه براساس آمار سال قبل حدود 208 هزار میلیارد تومان فروش اینترنتی به ثبت رسیده است افزود: در خصوص رسیدگی به شکایات مردمی در مورد تاخیر در تحویل کالا و یا معیوب بودن اجناس فروشگاه‌های اینترنتی، ساز و کار‌های قانونی و قضایی مناسبی تدوین و ترسیم شده است.

رضا الفت نسب عضو هیات مدیره اتحادیه کسب و کار مجازی نیز در ارتباط تصویری با این برنامه گفت: مردم از وجود نماد معتبر فروش الکترونیک و همینطور پروانه کسب در خرید‌های اینترنتی اطلاع حاصل کنند.

وی ادامه داد: اتحادیه کسب و کار مجازی متعهد می‌شود و قول می‌دهد اصنافی را به فضای مجازی راه دهد که از پروانه کسب برخوردار باشند.

الفت نسب گفت: براساس آمار، در سال اخیر، کمترین درصد شکایت از صنوف دارای پروانه کسب بوده است.

نوده فراهانی هم گفت: براساس قانون، صاحبان پروانه کسب، حق توزیع محصولی که خارج از محدوده قانونی باشد را ندارند.

رهبری هم گفت: در شرایط فعلی متاثر از کرونا با توجه به کمبود مسافر در ناوگان مسافربری و تاکسیرانی، تاکسی‌ها دچار کمبود درآمد هستند به این علت نامه‌ای به شهرداری زده شد تا به تاکسی‌ها هم مجوز حمل بار داده شود و با این روش بخشی از درآمد آن‌ها جبران شود و از سوی دیگر کسب و کار اینترنتی هم در بخش ارسال محصولات دچار مشکل نخواهد شد.

نوده فراهانی درباره نرخ اقلام فروشگاه‌های اینترنتی گفت: مردم به قیمت‌ها آگاهند، تخفیف بر محصولات می‌تواند از مزیت‌های فروشگاه‌های اینترنتی باشد.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صمت بااشاره به درخواست کاهش 50 درصدی مالیات بر ارزش افزوده اقلام موجود در فروشگاه‌های اینترنتی افزود: برای تبدیل کردن تهدید کرونا به فرصت رشد اقتصادی، این درخواست طی نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور ارسال شد و در صورت موافقت، این تخفیف برای یک الی سه ماه عملیاتی خواهد بود.

حسین سلاح ورزی نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران نیز در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: اقتصاد کشور به غیر از تاثیر پذیری از کورنا، دارای بیماری‌های زمینه‌ای همچون تورم بالای 40 درصد و بیکاری فعلی و ... هم است.

وی ادامه داد: تحریم‌های ظالمانه هم در شرایط فعلی اقتصاد کشور بی تاثیر نیست و به این علت، دولت ما نسبت به دیگر کشور‌ها از دستان خالی تری برخودار است.

نوده فراهانی با تایید گفته‌های سلاح ورزی ادامه داد: کسب و کار و اصناف همیشه حامی و پشتوانه نظام بوده اند، اما امروز دچار رکود شده اند.

رئیس اتاق اصناف تهران گفت: از وزیر اقتصاد و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین بانک مرکزی درخواست کردیم به کمک اصناف بیایند، زیرا اصنافی که تعطیل هستند از کجا باید مالیات و یا حقوق کارگرانش را بپردازند که در این میان، بانک مرکزی با به تعویق افتادن دیون اصناف برای سه ماه موافقت کرد، ولی از سازمان مالیاتی خبری نیست.

 محمود علیزاده معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی کشور نیز در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: با توجه به شرایط کنونی که متاثر از کرونا می‌باشد بسته پیشنهادی سازمان امور مالیاتی را در نامه‌ای به ستاد مقابله با بحران کرونا ارائه کردیم که بخشی از آن تایید شده است.

وی تصریح کرد: بخشی از موارد تاییدشده درباره بازپرداخت‌های مالیاتی صنوف از این قرار است که سررسید‌های پرداخت مالیات بر ارزش افزوده که تا 15 فروردین ماه بود به 31 اردیبهشت 99 موکول شد.

معاون سازمان امور مالیاتی کشور افزود: در این راستا تمام هیات‌های حل اختلافی که در اسفند 98 و فروردین 99 موعد برگزاری داشتند تا پایان فروردین ماه لغو و به 31 اردیبهشت موکول شد.

رضا عوض پور رئیس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه نیز در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: دولت دو بسته حمایتی برای شاغلان فاقد درآمد ثابت در دستور کار دارد یکی بحث خرید اعتباری به گونه‌ای که کارگران ساختمانی و کارگران فصلی و روزمزد و دستفروشان و رانندگان تاکسی و کارگران رستوران‌ها می‌توانند یک الی دو میلیون تومان خرید اعتباری انجام دهند.

وی افزود: در برآورد اولیه ما حدود سه میلیون خانوار مشمول این طرح شناسایی شده اند و این تسهیلات با کارمزد 4 درصد می‌باشد و پس از ثبت نام متقاضیان و استحقاق سنجی افراد، به نوبت پرداخت خواهد شد.

عوض پور ادامه داد: در مرحله دوم حدود یک و نیم میلیون خانواری که حتی دارای درآمد متغیر هم نداشتند توسط سازمان هدفمندی یارانه‌ها شناسایی شده اند و در هفته آینده اولین بسته حمایتی را دریافت خواهند کرد.

وی گفت: مبالغ دریافتی این افراد برای خانوار یک نفره 200 هزار تومان، خانوار دو نفره 300 هزار تومان، خانوار سه نفره 400 هزار تومان، چهار نفره 500 هزار تومان و خانوار پنج نفره یا بیشتر رقم 600 هزار تومان خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
 • پاسخ

  من راننده تاکسی داخل شهری ام وتا به حال هیچ کمک معیشت یا یارانه کرونا رو دریافت نکردم.چیکار کنم؟

  • سلام من راننده آزانس هستم از وقتی بیماری کرونا آمده من صبح تا شب ن بیرون می رم 40هزار تومان بیشتر کار نمی کنم اونم مجبورم چون مسنجر هستم شعله دیگری ندارم لطفا پیگیری کنید برا یه نان شبم حتی مانندم

 • پاسخ

  من یک کارگر ساختمانی اگه یک روز سرکارم نرم زندگیم فلج میشه هیچ درام دیگه ندارم تاالان هنوز هیچ بسته حمایتی کرونایی برام واریز نشد بااین وضع ده روز باقرض کردن امورات خودم میگزرانم تاخودم خانوادم از خونه بیرون نرن ولی دیگه نمیتونم توراخدا یک کاری بکنین که مجبورنشیم بریم بیرون هم جون خودمون هم جون انسانهای دیگه ب خطر بندازیم این بسته حمایتی برای خیلی ها که از طرف مالی هیچ نیازی ندارن دارن ب حساب اونا واریز میکنن تورا خدا یکم دقت کنی موقع چک درآمد حسابهابانکی

  • سلام من کارگرساختمانی اگه یک روزسرکارنرم زندگیم فلج میشه هیچ درآمدی ندارم مستاجرم هستم معیشت کرونا نگرفتم

 • پاسخ

  این دولت کمر به هلاکت ملت بسته
  آخه مگر با جیب خالی هم میتوان داخل خانه نشسته

 • پاسخ

  سلام خسته نباشیدبرای من هم بسته کرونایی واریزنشده است

 • پاسخ

  چرا به من مستاجر هستم کلی کرایه خونه دارم و بیکار شدم بسته کرونایی تعلق نگرفته؟؟؟؟!

 • پاسخ

  سلام خوبید من کارگر سادم امسال بدترین شرایت ممکنو داشتم دوماه اجاره ندادم

 • پاسخ

  سلام من یک کار گرم این پول کرنایی برام واریز نگشوده چرا

 • پاسخ

  من نه بیمه دارم نه شغل ثابت ولی تاحالا هیچ مبلغی برام واریز نشده آخه کجا باید رفت اعتراض بزنیم

 • پاسخ

  من راننده تاکسی هستم و دو تا بچه دارم خواهشمندم این کمک به ما هم برسه

 • کروناامده بیکارشدیم وهیچ درامد دیگری ندارم وازبسته حمایتی دولت چیزی به مانرسیده واسه خرج خونه ام ماندم کرایه خونه ندارم

 • پاسخ

  سلام من یه کارگر ساختمانی هستم از پایز پار سال بیکرم از همه قشر پاینترم پس معیشتی دیگه به کی تعلق میگیره اجار نشینم

 • پاسخ

  من هیچ درآمدی ندارم و پنج ساله بیکارم و هیچ منبع درآمدی جز یارانه ندارم چجوری این سه ملیون نفر بررسی کردید که من جزئی نبودم😭😭میشه بفرمائید چجوری باید از چه منبعی پیگیری کنم؟؟با تشکر از شما حداقل یه جواب بهم بدید

  • سلام من یه خانم هسم خودسرپرست منبع درآمدی ندارم تحت پوشش هیچ ارگانیم نیسم کمکم کنیدمستاجرم هسم چیکاربایدکنم خواهش میکنم مشکلموبررسی کنید.ممنون

 • پاسخ

  سلام من یه کارگرساده ام که با این شرایط اقتصادی کهد ایجاد شده وبایدبه دلیل اینکه ویروس کروناشیوع ش زیاد نباشه دولت محرم اعلام کردندکه درخانه بمانیم من از 22 اسفند98ردخانه مانده ام امابسته معیشتی که از ویروس کرونابرای مابیش اورده برای من واریز نشده بنده یه کارگر اجاره نشین هستم که الان طوری شده که دیگه برای خرج زنو بچم موندم اجاره خونمم که مونده الان بااین شرایط من بایدچیکار کنم باورکنین اگ الان اگه اتفاقی برایکی ازاعضا خانوادم بیفته حتی هم دیگه هزینهبردن بیش بزشکم دیگه ندارم به نظرشما چیکارالان من بایدازدیوارمردم برم بالابراخرج زن وبچموبدم چیکارکنم

 • ایامن من ایرانی نیستم

 • سلام من کارگری نقاش ساختمانی درجه سه هستم هیچ درامدی بجز این کارگری ندارم کمک معیشتی هم دریافت نکردم بیمه هم نیستم خواهشا رسیدگی کنید یا جایی باید ثبت نام کنم بگید ممنون میشم

 • پاسخ

  بخدای احدو واحدمن61سالمه مریضم هستم سه تامریضم رودستم یکیشون دیالزی یکیش روانه وفشارخونی اجاره نشینم هستم هرجاشکاییت میکنم محلم نمیذارن فقطتوفقط یه یاراته90تومانی هرماه میدن خداحلال کنه اوردیبهشتم یه103تومانی. واریزکردن اینم دادم شناسامه کارت ملی عوض کردن چون سیم کارتم سوخت بود والسلام

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها