موج
کدخبر : ۳۲۲۳۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322366

معاون وزیر راه وشهرسازی گفت: با تکمیل و اجرای پروژه های بزرگ راه سازی در البرز گره های ترافیکی این استان یکی پس از دیگری گشوده می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، خیرالله خادمی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید دکتر محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه از پروژه ادامه آزاد راه شهید همت گفت: سه پروژه بزرگ آزاد راهی شامل قطعه نخست آزاد راه تهران - شمال ، ادامه آزاد راه شهید همت و آزاد راه آبیک - چرمشهر ، نقش کلیدی در روان سازی ترافیک استان البرز دارند.

وی یادآور شد: با گشایش قطعه نخست آزاد راه تهران - شمال حدود ۲۵ تا 30 درصد از بار ترافیکی استان البرز را کاهش داده ضمن آنکه افتتاح ادامه آزاد راه شهید همت نیز بر روان سازی ترافیک البرز می افزاید.

خادمی اظهار داشت: آزاد آبیک - چرمشهر که از جنوب استان البرز می گذرد ، به عنوان یک مسیر اصلی بخش زیادی از ترافیک استان البرز را کاهش خواهد داد که این پروژه مراحل اجرایی و تکمیلی را می گذراند.

معاون وزیر راه وشهرسازی درخصوص روند اجرایی ادامه آزاد راه شهید همت گفت : این مسیر در ۶ قطعه به طول ۱۴.۵ کیلومتر در دست ساخت قرار گرفت که حدود پنج کیلومتر آن در گذشته زیر ترافیک رفته و مابقی که ۹.۵ کیلومتر است عملیات اجرایی آن به اتمام رسیده است .امیدواریم با کارهای تکمیلی ایمنی که انجام می شود و طی ۲ روز آینده شرایط را برای بهره برداری رسمی از این پروزه داشته باشیم .

وی افزود: این پروژه به لحاظ حجم کاری حدود ۱۵ میلیون مترمکعب عملیات خاکبرداری در آن انجام شده که معادل یکی از بزرگترین پروژه های راه سازی کشور است، تلاقی این محور با مناطق مسکونی و پادگان های نظامی مشکلاتی به همراه داشت این مشکلات با تدبیر و همراهی استاندار البرز و سایر مسوولان مرتفع شده است.

عملیات ادامه پروژه آزاد راه شهید همت از سال ۸۸ آغاز شده است و قرار است هفته آینده گشایش یابد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها