موج
کدخبر : ۳۱۹۹۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-319938

برای جلوگیری از شیوع و گسترش ویروس کرونا در ناوگان مسافربری، هماهنگی های لازم با تشکل‌های صنفی بخش حمل و نقل مسافربری و رعایت الزامات بهداشتی در طول سفر انجام شده است .

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ،  مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر این سازمان با بیان این مطلب، اظهار کرد: تشکل‌های صنفی بخش حمل و نقل مسافر و شرکت‌ها و موسسات مسافربری مکلف به رعایت الزامات مبنی بر ضدعفونی کردن سطوح تماس دست مسافران در ناوگان با مواد ضدعفونی کننده استاندارد مورد تایید مراکز بهداشت و ضدعفونی کردن مکان های مورد لزوم در پایانه های مسافربری از طریق سازمان پایانه های شهرداری می باشند.
 داریوش باقرجوان به سایر تمهیدات صورت گرفته اشاره کرد و افزود : به شرکت‌های مسافربری تاکید شده است از بطری‌های آب یکبار مصرف به جای لیوان برای مصرف آب شرب به مسافران استفاده کنند و برای مسافران دارای علائم سرماخوردگی ماسک  تهیه و تحویل نمایند .
وی خاطر نشان کرد: به شرکت‌های حمل و نقل مسافر مبنی بر رعایت کامل مفاد ماده ۱۵ ضوابط حمل و نقل مسافر در خصوص چگونگی تهیه ، نگهداری و توزیع بهداشتی خوراکی ها در بین مسافران الزام شده است.
 باقرجوان افزود: شرکت های مسافربری ملزم هستند چنانچه در حین سفرها مسافرانی با علائم سرماخوردگی شدید مشاهده شوند نسبت به توجیه رعایت رفتارهای بهداشتی و ایمنی از جمله استفاده از ماسک و در صورت لزوم استقرار مسافر در محلی از وسیله نقلیه که کمترین مواجهه با سایر مسافران را داشته باشد،  اقدام کنند .
گفتنی است این اقدامات در بخشنامه‌ای به ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان های سراسر کشور برای نظارت کافی و مستمر با همکاری شبکه بهداشت استان در این خصوص ابلاغ شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها