موج
کدخبر : ۳۱۹۵۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-319553

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف ایران در گفتگو با موج؛

به گفته کارشناسان قیمت انس طلا در بازار جهانی 60 دلار در یک هفته گذشته افزایش یافته و دلار در بازار ایران نیز گران شده و روی قیمت طلا تاثیر منفی گذاشته است. البته عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی ایران چند روز پیش مدعی شده بود رفتن ایران به لیست سیاه اف ای تی اف تاثیری در ثبات ارز نخواهد داشت، اما بعد از آن شاهد جهش ارز و طلا بودیم.

رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف ایران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه قیمت انس طلا در بازار جهانی 60 دلار در یک هفته گذشته افزایش یافته است، گفت: کشور چین که تاثیر عمده ای در اقتصاد جهانی دارد 2 درصد کاهش رشد اقتصاد داشته است و این عدد بزرگی در اقتصاد دنیا است و همین مساله باعث شده تجار به سمت خرید طلا بروند.

محمد کشتی آرا با بیان اینکه در 8 سال گذشته این گرانی طلا بی سابقه است، افزود: این افزایش قیمت طلا جو روانی نیست و با توجه به اینکه شاخص دلار در ایران  نوسان دارد  همین موضوع روی قیمت طلا تاثیر داشته، حالا با توجه به اینکه دلار در بازار با وجود گرانی خرید و فروش می شود، این گرانی جو روانی نیست.

او با تاکید بر اینکه ممکن است فردا قیمت دلار یا طلا تغییر کند، تصریح کرد: اگر شاخص های اقتصادی در دنیا تغییر کند احتمال کاهش قیمت طلا نیز وجود دارد، اما از آنجایی که تولید در چین دستخوش تغییر است و تبعات آن در آینده نمود پیدا می کند نمی توان درباره تغییر این شاخص ها در کوتاه مدت امیدوار بود.

رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف ایران با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی احتمال افزایش دوباره قیمت طلا وجود دارد، اظهار کرد: در شرایطی که ارزش سهام در چین کاهش پیدا کرده سرمایه گذاران به دنبال سرمایه گذاری در بخش های با حداکثر ارزش می روند که طلا از آن جمله محصولاتی است که به شدت مورد توجه سرمایه داران قرار دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، در یک هفته گذشته قیمت طلا در ایران به ازای هر گرم بیش از 100 هزار تومان افزایش یافته است و همین مسئله نگرانی های را از وضعیت اقتصادی کشور به وجود آورده است، چراکه چند روز پیش پس از اینکه کمیته بررسی FATF ایران را در فهرست سیاه قرار داد، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی ایران مدعی شد رفتن ایران به لیست سیاه FATF تاثیری در اقتصاد ایران و ثبات ارز نخواهد داشت، اما  یک روز بعد از این مسئله شاهد جهش ارز و طلا بودیم و همین بی اعتمادی مردم به مسئولان بازار را متلاطم تر کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها