موج
کدخبر : ۳۱۵۰۶۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315068

خداداد غریب پور؛

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: نشدن ها ناشی از خلا گفتگوی استراتژیک است و امروز وقتی 70 شرکت بزرگ آخرین ایده های خود را که حدود 400 ایده است را ارائه کرده اند زمینه گفتگوی استراتژیک فراهم شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، دومین جشنواره ایده های ارزش آفرین اینوماین صبح امروز با حضور مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت در ساختمان صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

معاون وزیر صنعت، معاون و تجارت با اشاره به اینکه رشته معدن جزو رشته های نخستین دانشگاه تهران بوده است، گفت: نشدن ها ناشی از خلا گفتگوی استراتژیک است و امروز وقتی 70 شرکت بزرگ آخرین ایده های خود را که حدود 400 ایده است را ارائه کرده اند زمینه گفتگوی استراتژیک فراهم شده است، از این رو می توان گفت بودن گفتگوی استراتژیک مهمتر از برنامه و اهداف استراتژیک است. 

خداداد غریب پور با بیان اینکه در ایران مهندس برجسته کم نیست اما به دلیل نبود هم آفرینی ارزش، ایده ها به فناوری تبدیل نمی شود، افزود: شتاب دهنده باید دولت باشد و نقش تسهیلگر داشته باشد تا ارتباط را رونق دهد.

او با تاکید بر اینکه استراتژی سازمان ایمیدرو قرار است از سوی دانشگاه تهران تهیه شود، اظهار کرد: در زمینه اکتشاف، استخراج و بهره برداری به تولید علم نیاز داریم، در همین راستا ظرفیت علمی سازمان توسعه معاون و صنایع معدنی دو برابر شده و ظرفیت پژوهشی آن 50 درصد افزایش یافته است، از این باید یونیدو به سازمانی پویا تبدیل شود.

او با تاکید بر اینکه در حال حاضر در تولید فولاد، مس و ...مازاد تولید داریم، اظهار کرد: در حال حاضر ضرورت توسعه دانش در کشور است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها