موج
کدخبر : ۳۱۵۰۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315059

معاون پژوهشی دانشگاه تهران گفت: در حال حاضر دانشگاه انتظار ایجاد بازار کار و زیست بوم اشتغالزا دارد و در حال حاضر فاصله زیادی بین ظرفیت های آموزشی دانشگاه ها و ظرفیت اشتغال بخش صنعت وجود دارد که ناشی از خلا فناوری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، دومین جشنواره ایده های ارزش آفرین اینوماین صبح امروز با حضور مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت در ساختمان صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

معاون پژوهشی دانشگاه تهران در این همایش با اشاره به اینکه دانشگاه وظیفه به روز رسانی دانش،مورد نیاز بخش صنعت و آموزش دانشجویان را به عهده دارد، گفت: در حال حاضر دانشگاه انتظار ایجاد بازار کار و زیست بوم اشتغالزا دارد و در حال حاضر فاصله زیادی بین ظرفیت های آموزشی دانشگاه ها و ظرفیت اشتغال بخش صنعت وجود دارد که ناشی از خلا فناوری است.

رحیمیان با تاکید بر اینکه ضعف در ارتباط و اتصال دو بخش باعث اختلال و عدم اعتماد دو نهاد به یکدیگر شده است، افزود: توفیق در این بخش نیازمند همکاری دولت، مجلس و صنعت تجلی پیدا می کند و نقص در هر بخش باعث بروز مشکلات در تمام سیستم می شود.

او با بیان اینکه در سال های گذشته به نقش تحقیقات در فعالیت های خود پی برده اند، اظهار کرد: بنگاه های اقتصادی نمی توانند نیازهای علمی خود را تامین کنند، از این رو باید پروژه های مشترکی را با دانشگاه ها تعریف کنند.

او با اشاره به اینکه بدون در نظر گرفتن اصول حاکم بر بازار انتظار داشت ارتباط بین صنعت و دانشگاه به درستی شکل بگیرد، اظهار کرد: ایده شکل گیری نهاد مشترک صنعت و دانشگاه از سال 95 مطرح شده و اساسنامه موسسه یونیدرو برای طراحی رابطه بین صنعت و دانشگاه برای انجام تحقیقات علمی و بین المللی بوده است که تاکید آن تشکیل شبکه ای از پژوهشگران و...است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها