موج
کدخبر : ۳۰۹۳۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-309301

عبدالهاشم حسن نیا در پاسخ به موج؛

معاون وزیر راه و شهرسازی، گفت: 14 هزار کیلومتر از جاده های آسیب دیده در سیلاب اخیر تا پایان امسال انجام ترمیم می شود و 400 متر پل تخریب شده تاکنون ترمیم شده و قرار است پل های بزرگ تا پایان سال 99 به پایان برسد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل عمومی در نشست خبری در حاشیه چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل و صنایع وابسته ضمن اشاره به اینکه 30 هزار سواری در بین شهرها تردد می کنند و از آنجایی که سهمیه بندی بنزین انجام شده موضوع افزایش قیمت بین شهری کرایه ها مطرح نیست، گفت: در بخش اتوبوس رانی به دلیل اینکه از گازوئیل استفاده می کنند موضوع افزایش کرایه ها مطرح نیست و از طرف دیگر با کاهش 15 درصدی تردد سواری ها در مسیرهای بین شهری تراکم مسافران در اتوبوس افزایش یافته است.

عبدالهاشم حسن نیا با بیان اینکه ضریب اشغال صندلی اتوبوس ها 60 درصد بوده است، افزود: میزان تقاضا برای اتوبوس کمتر از ظرفیت حمل و نقل عمومی کشور بوده است و سهمیه بندی بنزین کی به تراکم تقاضا افزوده است و در بخش قیمت نیز تغییری نداشته ایم.

او با تاکید بر 100 هزار دستگاه ناوگان حمل و نقل مسافر است، گفت: در حال حاضر بخش حمل و نقل جاده ای با زندگی مردم ارتباط دارد و اگر مسافری یا کالایی به موقع جابجا نشود مردم آسیب می بینند، از این رو باید امکانات و تجهیزاتی در اختیار داشته باشیم که بتوانیم خدمات مناسب ارائه شود. 

حسن نیا با تاکید بر اینکه 600 میلیون تن بار در سال از طریق جاده جابجا می شود، اظهار کرد: در حال حاضر نزدیک به 200 هزار تن جابه جایی بار افزایش یافته در حالی که تصور بر این است که میزان جابجایی بار کاهش یافته است.

حسن نیا با بیان اینکه نوسازی ناوگان یکی از دغدغه های سازمان است، گفت: در حال حاضر عمر برخی از ناوگان عمری 40 ساله دارند که طبق جلسه ای که انجام شده قرار است از محل اعتبارات سال 99 حدود 600 میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی ناوگان استفاده شود.

او در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری موج درباره جاده های آسیب دیده در سیل گفت: تعهد ما این بود که 14 هزار کیلومتر از جاده های آسیب دیده تا پایان امسال انجام بدهیم و 400 متر پل تخریب شده تاکنون ترمیم شده و قرار است پل های بزرگ تا پایان سال 99 به پایان برسد، همچنین اجرای مسیر ترددی به پل دختر به شرکت زیرساخت و توسعه داده شده که قرار است در مدت دو سال به طور کامل انجام شود. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها