موج

چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل و صنایع وابسته با حضور شرکت های در حوزه حمل ونقل زمینی، دریایی و هوایی برگذار و از سوی محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل و صنایع وابسته با حضور شرکت های مختلفی در زمینه حمل و نقل هوایی، زمینی و دریایی برگزار و از سوی محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد.

حمل و نقل با سهمی 6.5 درصدی در تولید ناخالصی داخلی و به دلیل تاثیر  10 تا 20 درصدی در قیمت تمام شده کالاها در زمان تحریم ها و همچنین جابه جایی مسافری و نقش آن در آلودگی هوا(تولید روزانه 8 تن ذرات معلق در هوا ) از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

در حال حاضر طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل تجاری و عمومی برای 200 هزار خودروی فرسوده در دستور کار است که براساس مصوبه شورای اقتصاد در مدت سه سال باید 176 هزار 550 دستگاه نوسازی شود. براساس این مصوبه 50 درصد قیمت خودرو جدید باید از محل صرفه جویی سوخت، 20 درصد آورده خریدار و 30 درصد از تسهیلات کم بهره 5 ساله تامین شود.

طبق این مصوبه اجرای طرح نوسازی روزانه باید 8.9 میلیون لیتر و سالانه 25 میلیارد و 400 میلیون لیتر صرفه جویی در مصرف سوخت ایجاد کند.

براساس اطلاعات سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران میزان داخلی سازی اتوبوس های دیزلی بین شهری 55 درصد،  اتوبوس گازسوز شهری 45 درصد، مینی بوس 35 درصد، کامیونت 35 درصد، کامیون 10 تن تا 26 تن نیز 27 درصد است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها