موج

اسلامی در صحن علنی مجلس؛

وزیر راه و شهرسازی گفت: با مجوز مقام معظم رهبری مقرر شد که منابع صندوق توسعه ملی به پروژه راه‌آهن چابهار اختصاص یابد، با ورود این منابع به این پروژه، شاهد رشد اقتصادی و اجتماعی این استان خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در جلسه علنی امروز مجلس در پاسخ به سوال نماینده مردم زاهدان در مورد عدم توجه به بزرگراه چابهار ـ زاهدان و افزایش ۵۰۰ درصدی حوادث جاده‌ای در این استان، گفت: یکی از معضلات وزارت راه و شهرسازی، عدم انطباق اعتبارات با پروژه‌های در دست ساخت است. علاوه بر این، اعتبارات مصوب با اعتبارات تخصیص یافته تفاوت فاحشی دارد.

او افزود: با مجوز مقام معظم رهبری مقرر شد که منابع صندوق توسعه ملی به پروژه راه‌آهن چابهار اختصاص یابد، با ورود این منابع به این پروژه، شاهد رشد اقتصادی و اجتماعی این استان خواهیم بود.

* تلاش داریم راه‌های اصلی را به بزرگراه تبدیل کنیم

وزیر راه و شهرسازی گفت: این جاده‌ها دارای عقب‌ماندگی تاریخی هستند؛ تلاش داریم راه‌های اصلی را به بزرگراه تبدیل کنیم. سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار به آزادراه تهران ـ خاش اختصاص یافت که توانستیم با حمایت ویژه دولت، اعتبار این محور را به ۳۹ میلیارد تومان برسانیم.

اسلامی افزود:  تا پایان سال ۱۴۰۰ بیش از ۲۰۰ کیلومتر بزرگراه در استان سیستان و بلوچستان افتتاح خواهد شد، برای اولین‌بار با حاشیه‌نشینی در این استان مثل سیل و زلزله برخورد کردیم و بنیاد مسکن در چابهار مستقر شد تا به ساماندهی حاشیه‌نشینی در این شهرستان بپردازد.

او ادامه داد: تا پایان سال ۹۹ حاشیه‌نشینی در شهرستان چابهار پایان خواهد یافت و شهر جدید تیس را طراحی خواهیم کرد تا کیفیت زندگی و کسب و کار در این شهر بندری را افزایش دهیم.

اسلامی گفت: بیش از ۲۰۰ کامیون روزانه در جاده‌های این استان تردد می‌کنند و تردد‌ها نسبت به سال ۹۶، ۱۵۰ درصد رشد داشته است. علاوه بر این، مسافرت هوایی به چابهار ۱۴ درصد افزایش یافته است؛ چنین اقداماتی موجب تحرک اقتصادی بندر چابهار شده است و آرزوی دیرینه ملت ایران برای خارج شدن این بندر از محرومیت برآورده شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها