موج

در حالیکه محمد باقر نوبخت از ایجاد 1 میلیون و 770 هزار شغل در سال 98 خبر داده بود، امروز مشاور وزیر کار اعلام کرد: تحقق یک میلیون شغل در سال 98 غیر ممکن است و در برنامه ای واقع بینانه ایجاد 537 هزار شغل در سال 98 در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، مشاور وزیر و سرپرست دفتر سیاستگذاری اشتغال وزارت کار، در شورای گفتگو با بخش خصوصی درباره بسته اشتغال در اتاق بازرگانی گفت: از آنجایی که تحقق اشتغال یک میلیون نفری در سال 98 غیرممکن است از این رو اصلاحیه ای با عنوان برنامه واقع بینانه ارائه شده است که در این برنامه 537 هزار اشتغالزایی برای سال 98 در نظر گرفته شده است. 

علاءالدین ازوجی با بیان اینکه 30 هزار میلیارد ریال از محل صرفه جویی سوخت برای اشتغال در نظر گرفته شده است، افزود: در مجموع 65 هزار میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد اشتغال در سال 98 در نظر گرفته شده است.

او با تاکید بر اینکه سامانه شغلی ایرانیان در حال پیاده سازی است، اظهار کرد: در این سامانه تمام داده های شاغلان ایران ثبت خواهد شد.  

مشاور وزیر کار با تاکید بر اینکه برنامه اشتغال سال 98 در تیرماه امسال به سازمان برنامه ارسال شده است، اظهار کرد: در حال حاضر هنوز برنامه اشتغالی برخی وزارتخانه ها همچون وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت ورزش مشکل دارد.

او با تاکید بر اینکه اجرای سیاست های حمایت از مشاغل خانگی با تمرکز بر بیمه، یارانه و اعطای تسهیلات برای اشتغال جوانان در دستور کار قرار دارد، گفت: در بخش کشاورزی باید منابع تسهیلاتی و منابع توسعه ای دولت در مسیر ایجاد اشتغال هدایت شود و البته برای سایر بخش ها نیز به عنوان چارچوب اصلی ارائه شود.

او با بیان اینکه تامین مالی خرد با وجود نرخ بالای سود تسهیلات عملکرد بالایی دارد، گفت: الگوی نوین مشاغل خانگی که مبتنی بر وام نیست، بلکه براساس برنامه های توسعه ای پیش برده شده اند و این مشاغل خانگی از طریق آموزش به بازار وصل شده اند.

به گزارش موج، این آمار ها در حالی مطرح شده است که نوبخت در بهمن سال 97 با اعلام ایجاد بیش از یک میلیون و 770 هزار شغل در سال 98 گفته بود برای این مهم در بودجه ۹۸ حدود ۶۵۳۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است و امروز مشاور وزیر و سرپرست دفتر سیاستگذاری اشتغال وزارت کار اعلام کرده است که تحقق اشتغال 1 میلیونی! غیر ممکن است و 537 هزار شغل در 98 ایجاد خواهد شد! آماری که در آن شغل محقق نشده 770 هزار شغل کمتر اعلام شده و در مجموع یک میلیون و دویست و 33 هزار شغل نسبت به پیش بینی رییس سازمان برنامه و بودجه شغل کمتری در سال 98 ایجاد خواهد شد، البته اگر برنامه واقع بینانه ایجاد شغل به طور 100 درصد محقق شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها