موج
کدخبر : ۲۹۹۱۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-299148

مدیرکل مصرف آبفا در پاسخ به موج؛

سیدزاده گفت: سرانه مصرف آب خانوارها در تهران میانگین 155 لیتر در شبانه روز است که در تهران 30 لیتر بالاتر از میانگین مصرف کشور است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، مدیرکل مصرف آبفا در نشست خبری با اصحاب رسانه در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه صنعت آب با اشاره به اینکه در حال حاضر با کشور آلمان و ژاپن همکاری می کنیم، گفت: سرانه مصرف آب خانوارها در تهران میانگین 155 لیتر در شبانه روز است که در تهران 30 لیتر بالاتر از میانگین مصرف کشور است.

علی سیدزاده در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری موج تصریح کرد: در حال حاضر  میزان مصرف آب خانوارها در شبانه روز در نتیجه مدیریت مصرف کاهش یافته به طوری که سرانه از 170 لیتر به 155 لیتر رسیده، هر چند در استان تهران نیز این روند کاهش مصرف ادامه داشته است، اما همچنان نسبت به سایر شهرها مصرف آب در تهران بالا است.

او با بیان اینکه استاندارد مصرف آب جهانی نیست، افزود؛ هر کشوری به نسبت فناوری که در اختیار دارد و با توجه به ویژگی های منطقه ای آنجا میزان مصرف آب متفاوت است، با این حال WHO در تعریف مصرف گفته اند که اگر هر فرد کمتر از 100 لیتر آب مصرف کنند سلامت آنها به خطر خواهد افتاد.

او با اشاره به اینکه در آلمان و انگلیس 120 لیتر در شبانه روز استفاده می کنند، تصریح کرد: کشوری مانند آمریکا به دلیل بهره مندی از آب فراوان بیشتر مردم آنجا در شبانه روز 350 لیتر آب مصرف می کنند.

او با بیان اینکه در ایران دو استان تهران و البرز بیشترین مصرف آب خانگی دارند، تصریح کرد: در شرایط کنونی در برخی استان ها مصرف آب کمتر از نرم استاندارد است. 

او با بیان اینکه مدیریت مصرف به متغییرهای مختلف بستگی دارد، تصریح کرد: مدیریت مصرف آب به ارگان های مختلف بستگی دارد که تولید و توزیع آب تنها به عهده وزارت نیرو است و بخش های آموزشی بر عهده ارگان های دیگر است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها