موج
کدخبر : ۲۷۷۷۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-277736

یک مقام مسئول:

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی گفت: از ابتدای سال تا کنون، ۴۱۱ میلیارد تومان غرامت به کشاورزان خسارت دیده ناشی از سیل، سرمازدگی و گرمازدگی پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، محمدابراهیم حسن نژاد قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون، ۴۱۱ میلیارد تومان غرامت به کشاورزان خسارت دیده ناشی از سیل، سرمازدگی و گرمازدگی پرداخت شده است، اظهار کرد: این مبلغ به کشاورزان خسارت دیده‌ای اختصاص یافته که تحت پوشش بیمه کشاورزی بودند.

به گفته وی، عمده پرداخت غرامت‌ها در حد ۲۰۰ میلیارد تومان مربوط به سیل اخیر بوده است.

این مقام مسئول بخش عمده غرامت‌های پرداختی را مربوط به اراضی زراعی دانست و گفت: این غرامت‌ها به اراضی زراعی، باغی، دام، طیور و آبزیان خسارت دیده دارای بیمه، ۳۲ هزار هکتار اراضی باغی و ۱۶۰ هزار هکتار اراضی زراعی را شامل می‌شود.

وی با بیان این که برخی از این اراضی بین ۱۰ تا ۱۰۰ درصد خسارت دیده اند، افزود: خسارت کشاورزانی که اراضی آن‌ها صد درصد خسارت دیده، پرداخت شده و در حال پرداخت است، اما برخی اراضی زراعی و باغی باید پس از برداشت محصول مورد ارزیابی قرار بگیرد.

حسن نژاد ادامه داد: کشاورزان استان‌های گلستان، مازندران، خوزستان، لرستان، همدان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، ایلام، تهران، سمنان، چهارمحال و بختیاری و خراسان شمالی غرامت دریافت کرده اند.

وی افزود: بیش از ۱۰۰ میلیون تومان از غرامت‌های پرداختی مربوط به استان خوزستان است.

به گفته قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی، در استان‌های باقیمانده به محض تکمیل ارزیابی‌ها توسط کارشناسان و متناسب با قراردادی که با بیمه گذاران دارند و رقمی که در بیمه نامه کشاورز تعهد کرده است، باقیمانده غرامت‌ها پرداخت می‌شود.

وی در پایان تصریح کرد: خسارت‌های ناشی از سرمازدگی اردیبهشت اخیر نیز هنوز برآورد نشده است و باید پس از فصل برداشت در صورت کاهش محصول برآورد خسارت شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها