موج
کدخبر : ۲۶۸۲۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-268291

معاون راهبری و نظارت بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور مطرح کرد؛

حمیدرضا کشفی گفت: یکی از برنامه های کشور برای سال 98 کاهش تنش آبی 50 درصد شهرهای است که سال گذشته درگیر مشکلات آب بودند.

 معاون راهبری و نظارت بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در حاشیه نمایشگاه عکس آب به خبرنگاران، گفت: تا می توانیم باید بخش خصوصی و انجمن ها را درگیر فرهنگ سازی آب کنیم، از این رو به دنبال جذب مشارکت ذینفعان هستیم تا در تمام شهرهای کشور موضوع آب را از طر یق برنامه های فرهنگی مورد توجه قرار دهند.

حمیدرضا کشفی با بیان اینکه سال گذشته  بزرگترین تنش آبی ایران در چهل سال گذشته را داشته ایم، افزود: سال گذشته نزدیک به 700 روستا تحت تاثیر تنش آبی قرار داشتند و نزدیک به 350 هزار نفر از جمعیت کشور متاثر از تنش آبی بودند|، با این حال توانستیم منابع آب را به خوبی مدیریت کنیم و برای سال آینده نیز موضوع ارتقای تاب آوری در دستور کار قرار دارد که بر مبنای آن بودجه نیز پیش بینی شده است، اما تا زمانی که بودجه تعیین تصویب نشود رقم آن را اعلام نمی کنیم.

او با بیان اینکه مجلس و دولت در زمینه کاهش تنش آبی همکاری خوبی کرده اند، تصریح کرد؟: به دنبال این هستیم که میزان تنش آبی 50 کشور را کاهش دهیم. البته میزان بارندگی در سال جاری بهتر بوده است، اما هنوز بسیاری از شهرهای ایران در تنش آبی قرار دارند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها